Ako Bitcoin banské práce? (How Does Bitcoin Mining Work?)

Čo je bitboin baníctvo?

Bitcoin baníctvo je proces, ktorým sa do obehu zadávajú nové bitcoins; Taktiež je to tak, že nová transakcia potvrdí sieť a kritická zložka údržby a vývoja blockchinkovej knihy. „Baníctvo“ sa vykonáva pomocou sofistikovaného hardvéru, ktorý rieši extrémne zložitý problém s počítačom. Prvý počítač nájsť riešenie problému je získaný ďalší blok bitcoins a proces začína znova.
CryptoCurrency baníctvo je starostlivá, nákladná a iba sporadicky odmeňovanie. Mining však má magnetický príťažlivosť pre mnohých investorov, ktorí majú záujem o kryptoCurrency kvôli tomu, že baníci sú odmenení za svoju prácu s krypto tokens. To môže byť preto, že podnikateľské typy vidia ťažbu ako haliere z neba, ako sú Kalifornia Gold prospenti v roku 1849. A ak ste technologicky naklonení, prečo to neurobiť?
Avšak, predtým, ako budete investovať čas a vybavenie, prečítajte si tento vysvetlenie, aby ste zistili, či je baníctvo naozaj pre vás. Zameriavame sa predovšetkým na Bitcoin (v celom, použijeme „Bitcoin“ pri odvolávaní sa na sieť alebo kryptocrrency ako koncept, a „Bitcoin“, keď sa odvolávame na množstvo jednotlivých žetónov).

  • Trvať ťažby, môžete zarobiť kryptokíva bez toho, aby ste museli dať peniaze
  • Bitcoin baníci dostávajú bitcoin ako odmenu za dokončenie „blokov“ overených transakcií, ktoré sa pridávajú do blockchain
  • Ťažobné odmeny sa vyplácajú baníkovi, ktorý zistí riešenie komplexného hashového hádanky, a pravdepodobnosť, že účastník bude ten, kto zistí, že riešenie súvisí s časťou celkovej banskej energie v sieti
  • Potrebujete buď GPU (zariadenie na spracovanie grafiky) alebo integrovaný obvod špecifický pre aplikáciu (ASIC), aby ste nastavili ťažobnú plošinu

Nový zlatý Rush

Primárna remíza pre mnoho ťažby je vyhliadkou na odmenenie bitcoin. To povedal, určite nemusíte byť baník na vlastné žetóny kryptocrrency. Môžete tiež kúpiť cryptocrrence pomocou meny FIAT; Môžete ho obchodovať na výmene ako Bitstav s použitím iného krypta (ako príklad, pomocou eterátu alebo neo kúpiť bitcoin); Dokonca si ho môžete zarobiť nakupovaním, publikovanie blogových príspevkov na platformách, ktoré platia užívateľov v cryptoCurrency, alebo dokonca nastaviť úrokové zarábať krypto účty.
Príklad kryptofónovej platformy je steemit, čo je druh ako médium okrem toho, že používatelia môžu odmeniť bloggery tým, že ich zaplatia v proprietárnej kryptokurvencii nazývanej Steem. Steem potom môže byť obchodované inde pre Bitcoin.
Bitcoin odmena, že baníci dostávajú, je motivácia, ktorá motivuje ľudí, aby pomáhali pri primárnom účele ťažby: legitimizovať a monitorovať transakcie bitcoin, čo zabezpečuje ich platnosť. Pretože tieto povinnosti sa rozprestierajú medzi mnohými používateľmi po celom svete, Bitcoin je „decentralizovaný“ cryptoCurrency, alebo ten, ktorý sa nespolieha na žiadnu ústrednú autoritu, ako je centrálna banka alebo vláda, aby dohliadala na jej nariadenie.

Prevencia dvojitého výdavky

Baníci sa platia za svoju prácu ako audítorov. Robia prácu overenia legitímnosti transakcií Bitcoin. Tento dohovor je určený na udržanie časopisu Bitcoines úprimný a bol koncipovaný zakladateľom Bitcoin, Satoshi Nakamoto.1 overením transakcií, baníci pomáhajú zabrániť „dvojitým výdavkom problému“.
Dvojité výdavky je scenár, v ktorom majiteľ Bitcoin nezákonne strávi rovnaký bitcoin dvakrát. S fyzickou menou to nie je problém: Akonáhle odovzdajte niekoho za $ 20 Bill, aby si kúpil fľašu Vodka, už nemáte, takže neexistuje žiadne nebezpečenstvo, že by ste mohli použiť to isté $ 20 Bill na nákup Lotto vstupenky vedľa bránky. Aj keď existuje možnosť falšovaného hotovosti, nie je to presne to isté, ako doslova trávia rovnaký dolár dvakrát. S digitálnou menou však, ako vysvetľuje slovník Investopedia, „Existuje riziko, že držiteľ mohol urobiť kópiu digitálneho tokenu a poslať ho obchodníkovi alebo inej strane pri zachovaní originálu.“
Povedzme, že ste mali jeden legitímny $ 20 $ a jeden falšovaný z toho istého $ 20. Ak by ste sa snažili stráviť ako skutočný účet a falošný, niekto, kto si vzal problémy pri pohľade na oba sériové čísla bankoviek, by videl, že boli rovnaké číslo, a teda jeden z nich musel byť nepravdivý. Aký Bitcoin Miner je analogický s tým, že kontrolujú transakcie, aby sa ubezpečil, že používatelia sa neoprávnene pokúsili stráviť rovnaký bitcoin dvakrát. Toto nie je dokonalá analógia – vysvetlíme podrobnejšie nižšie.

„Takže po tom všetkom, čo pracovalo strávili ťažbu, nemusím na to ešte žiadne bitcoin?“

To je správne.

Ak chcete zarobiť bitcoins, musíte byť prvým baníkom, aby ste dorazili na správnu odpoveď, alebo najbližšiu odpoveď na číselný problém.

Tento proces je tiež známy ako dôkaz práce (POW).

„Čo tým myslíte,“ správna odpoveď na číselný problém „?“

Dobrá správa: Nie je naozaj zapojená žiadna pokročilá matematika ani výpočet.

Možno ste počuli, že baníci riešia ťažké matematické problémy – to je pravda, ale nie preto, že samotná matematika je ťažká.

Čo skutočne robia, sa snaží byť prvým baníkom, aby prišiel s 64-miestnym hexadecimálnym číslom („hash“), ktorý je menší alebo rovný cieľovému hash.

Je to v podstate hádať

Bad News: Je to otázka dohovoru alebo náhodnosti, ale s celkovým počtom možných odhadov pre každý z týchto problémov je v poriadku biliónov, je to neuveriteľne náročná práca.

A počet možných riešení len zvyšuje viac baníkov, ktoré sa pripoja k banskej sieti (známej ako ťažobné ťažkosti).

Aby ste vyriešili problém prvý, baníci potrebujú veľa výpočtovej energie.

K úspešným spôsobom, musíte mať vysokú „hash frekvenciu“, ktorá sa meria v Gigahashes za sekundu (GH / S) a Terahashs za sekundu (th / s).

Obvod ťažby a Bitcoin

Okrem obloženia vreciek baníkov a podpora bitcoin ekosystém, baníctvo slúži ďalší životne dôležitý účel: je to jediný spôsob, ako uvoľniť novú kryptokíva do obehu. Inými slovami, baníci sú v podstate „razní“ mena. Napríklad od septembra 2021 bolo približne 18,82 milióna bitcoinov v obehu, z konečného celkového počtu 21 miliónov.2
Okrem mincí razí cez blok Genesis (prvý blok, ktorý bol vytvorený zakladateľom Satoshi Nakamoto), každý jeden z týchto bitcoins vznikol, pretože baníci. V neprítomnosti baníkov by bitcoin ako sieť stále existovala a bola použiteľná, ale nikdy by nebola žiadna ďalšia bitcoin. Vzhľadom na to, že rýchlosť bitcoin „ťažiť“ sa časom znižuje, konečný bitcoin nebude cirkulovaný až do roku 2140. To neznamená, že transakcie sa prestanú overiť. Baníci budú pokračovať v overení transakcií a budú platené v poplatkoch za to, aby sa zachovala integrita siete Bitcoin.3
Okrem krátkodobého Bitcoin Payff, Byť minca Miner vám môže dať „hlasovanie“, keď sa navrhujú zmeny v protokole bitcoinovej siete. Toto je známe ako BIP (Bitcoin Improvement Protocol). Inými slovami, baníci majú určitý stupeň vplyvu na rozhodovací proces v týchto záležitostiach ako vidlice.

Koľko zarobí baník

Odmeny za banské Bitcoin sa znižujú o polovicu zhruba každé štyri roky.1 Keď Bitcoin bol prvýkrát ťažil v roku 2009, ťažba jedného bloku by vám zarobil 50 BTC.

V roku 2012 to bolo na polovicu na 25 BTC.

Do roku 2016 sa to opäť znížilo na 12,5 BTC.

11. mája 2020 odmena opäť na polovicu 6,25 mld. BTC.

V septembri 2021 bola cena Bitcoin približne 45 000 USD za bitcoin, čo znamená, že ste získali 281 250 dolárov (6,25 x 45 000) na dokončenie bloku.

Ak chcete sledovať presne, keď sa vyskytnú tieto hĺby, môžete sa poradiť s bitcoin hodiny, ktoré aktualizujú tieto informácie v reálnom čase.

Zaujímavé je, že trhová cena Bitcoin v priebehu svojej histórie mala tendenciu úzko korešpondovať s redukciou nových mincí uzavretých do obehu.

Táto zníženie miery inflácie zvýšil nedostatok a historicky sa cena zvýšila.

Čo potrebujete na moje Bitcoins

Aj keď včas v histórii Bitcoin História mohli byť schopní súťažiť o bloky s pravidelným osobným počítačom, to už nie je. Dôvodom je to, že časom sa mení problémy s ťažbou bitcoin.
Aby sa zabezpečilo hladké fungovanie bloku a jeho schopnosť spracovávať a overiť transakcie, si sieť bitcoin má za cieľ mať jeden blok vyrobený každých 10 minút alebo tak. Avšak, ak existuje jeden milión ťažobných súťaží na vyriešenie problému Hash, pravdepodobne dosiahnu riešenie rýchlejšie ako scenár, v ktorom 10 ťažobných súprav pracuje na rovnakom probléme. Z tohto dôvodu je bitcoin navrhnutý tak, aby vyhodnotil a upravil obtiažnosť ťažby každých 2 016 blokov alebo zhruba každé dva týždne
Keď existuje viac výpočtovej energie kolektívne pracuje na mojej mineráte pre bitcoins, úroveň ťažobného ťažobného nárastu, aby sa udržiavala bloková výroba za stabilnú rýchlosť. Menej výpočtovej energie znamená zníženie úrovne obtiažnosti. V dnešnej veľkosti siete sa osobný počítač ťaží pre Bitcoin takmer určite nenašiel.
To všetko je povedať, že na to, aby moje konkurencieschopne, baníci musia teraz investovať do silného počítačového vybavenia, ako je GPU (grafika na spracovanie jednotky) alebo realistickejšie, integrovaný obvod špecifický pre aplikáciu (ASIC). Tieto môžu bežať od $ 500 na desiatky tisíc. Niektorí baníci-najmä ethareum baníci-kúpiť jednotlivé grafické karty (GPU) ako lacný spôsob, ako zdobiť banské operácie.

Analógia

Hovorím, že hovorím troch priateľov, že na mysli číslo medzi jedným a 100 a píšem toto číslo na kus papiera a utesňujem ho do obálky. Moji priatelia nemusia uhádnuť presné číslo; Musia byť prvou osobou, aby uhádli akékoľvek číslo, ktoré je menšie alebo rovné číslo, o ktorom mám na mysli. A neexistuje žiadny limit, koľko odhaduje.
Povedzme, že myslím na číslo 19. Ak priateľ odhaduje 21, stratia, pretože 21> 19. Ak priateľa B Guess 16 a priateľa C Guess 12, potom teoreticky prišli na životaschopné odpovede, pretože 16 <19 a 12 <19. Neexistuje žiadny „extra úver“ pre priateľa B, aj keď odpoveď B bola bližšie k Cieľová odpoveď 19. Teraz si predstavte, že predstavujem „Hádaj, aké číslo premýšľam o“ otázke, ale nepýtam sa len troch priateľov, a nemyslím na číslo medzi 1 a 100. skôr, Žiadam milióny by – byť baníkov a myslím na 64-miestne hexadecimálne číslo. Teraz vidíte, že to bude mimoriadne ťažké uhádnuť správnu odpoveď.
Ak b a c obidve odpovedzte súčasne, potom sa analógia rozpadne.
V Bitcoin Podmienky, súčasné odpovede sa často vyskytujú často, ale na konci dňa môže byť iba jednou víťaznou odpoveďou. Keď sú prezentované viaceré simultánne odpovede, ktoré sa rovná alebo menšia ako cieľové číslo, sieť Bitcoin sa rozhodne jednoduchou väčšinou-51% -which, ktorá má nudzovať.
Typicky je to baník, ktorý urobil najviac práce, alebo inými slovami, ten, ktorý overuje najviac transakcií. Strata bloku sa potom stáva „sirotickým blokom“. Orotické bloky sú tie, ktoré sa nepridávajú k blockchain. Baníci, ktorí úspešne vyriešili hash problém, ale ktorí nie sú overené, najviac transakcií nie sú odmenené bitcoinom.

Čo je to „64-miestne hexadecimálne číslo“?

Tu je príklad takéhoto čísla:
Vyššie uvedené číslo má 64 číslic. Ľahko pochopiť tak ďaleko. Ako ste si pravdepodobne všimli, toto číslo sa skladá nie len z čísel, ale aj písmen abecedy. Prečo je to?
Ak chcete pochopiť, čo tieto písmená robia uprostred čísel, poďme rozbaliť slovo „hexadecimálne“.
Desatinný systém používa ako jeho základné faktory 100 (napr. 1% = 0,01). To zase znamená, že každá číslica viacmiestneho čísla má 100 možností, nula cez deväťdesiatdeväť. V počítači je desatinný systém zjednodušený na báze 10 alebo nulou cez deväť.
„Hexadecimálny,“ na druhej strane znamená základňu 16, as „HEX“ je odvodený z gréckeho slova pre šesť a „deca“ je odvodený z gréckeho slova za 10. V hexadecimálnom systéme má každá číslica 16 možností. Náš numerický systém však ponúka len 10 spôsobov, ako reprezentovať čísla (nula cez deväť). Preto musíte držať písmená, konkrétne písmená A, B, C, D, E a F.
Ak máte bankový bitcoin, nemusíte vypočítať celkovú hodnotu tohto 64-miestneho čísla (hash). Opakujem: Nemusíte vypočítať celkovú hodnotu hash. .

Takže, čo robí „64-miestne hexadecimálne čísla“ s Bitcoinom baníctva?

Pamätajte, že analógia, kde bolo číslo 19 napísané na kus papiera a dal ho do uzavretej obálky? V BITCOIN ťažobných termínoch, že metaforické nezverejnené číslo v obálke sa nazýva cieľový hash.
Čo baníci robia s tými obrovskými počítačmi a desiatkami chladiacich fanúšikov hádam na cieľovom hash. Baníci robia tieto odhady náhodne generovaním čo najviac „nonce“, čo najrýchlejšie. Nonce je krátke pre „číslo používané len raz,“ a nie je kľúčom k vytvoreniu týchto 64-bitových hexadecimálnych čísel, o ktorých sa hovorí. V BITCOIN ťažby, nie je 32 bitov vo veľkosti-omnoho menšie ako hash, ktorý je 256 bitov. Prvým baníkom, ktorého Nonce generuje hash, ktorý je menší alebo rovný cieľovej hash, je udelený kredit za dokončenie tohto bloku a udeľuje korisť 6,25 BTC.
V teórii by ste mohli dosiahnuť rovnaký cieľ tým, že valí 16-stranná die 64-krát, aby ste dorazili na náhodné čísla, ale prečo by ste to chceli urobiť?
Screenshot nižšie, prevzatý z lokality blockchain.info, vám môže pomôcť dať všetky tieto informácie spolu na prvý pohľad. Pozeráte sa na súhrn všetkého, čo sa stalo, keď bol blok # 490163 ťažil. Nonce, ktorý vytvoril „víťazný“ hash bol 731511405. Cieľový hash je uvedený na vrchole. Termín „prenášaný antpool“ sa vzťahuje na skutočnosť, že tento konkrétny blok bol dokončený Antpool, jedným z úspešných ťažobných bazénov (viac o banských bazénoch nižšie).
Ako vidíte tu, ich príspevok k komunite Bitcoin je, že potvrdili 1768 transakcií pre tento blok. Ak naozaj chcete vidieť všetkých 1768 týchto transakcií pre tento blok, prejdite na túto stránku a prejdite nadol na položku Transakcie. “
(zdroj: blockchain.info).

Ako myslím, že na cieľovom hash

Všetky cielené hashy začínajú reťazcom popredných nuly. Neexistuje žiadny minimálny cieľ, ale existuje maximálny cieľ, ktorý nastaví protokol bitcoin. Žiadny cieľ nemôže byť väčší ako toto číslo:
Víťazný hash pre bitcoin baník je ten, ktorý má aspoň minimálny počet popredných nuly definovaných ťažobné ťažkosti.
Tu sú niektoré príklady randomizovaného hash a kritériá, či povedú k úspechu pre baníka:
Ak chcete nájsť takú Hash hodnotu, musíte získať rýchlu ťažobnú plochu, alebo realistickejšie, pripojiť sa k banským bazénom – skupine mincí, ktorí kombinujú svoj počítačový výkon a rozdelili ťažobné bitcoin. Banícke bazény sú porovnateľné s týmito powerball klubom, ktorých členovia kupujú lotériové lístky EN masse a súhlasia s zdieľaním všetkých výhier. Neprimerane veľký počet blokov sa vyťažuje a nie jednotlivými baníkmi.
Inými slovami, je to doslova len hru. Nemôžete uhádnuť vzor alebo predikciu na základe predchádzajúceho cieľového hashy. Na dnešných úrovniach obtiažnosti je šanca na nájdenie víťaznej hodnoty pre jedného hash je jeden v desiatkach biliónov.5 Nie je to skvelé kurzy, ak pracujete na vlastnú päsť, dokonca aj s nesmierne silným ťažobným zariadením.
Nielenže baníci musia faktovať, že náklady spojené s drahým vybavením potrebným na to, aby sa postavila šanca na riešenie problému hash. Musia tiež zvážiť významné množstvo elektrických ťažných zariadení využívajúcich pri vytváraní rozsiahlych množstiev nonces pri hľadaní roztoku. Všetko povedané, Bitcoin Baníctvo je do značnej miery nerentabilné pre väčšinu individuálnych baníkov k tomuto písaniu. Stránka CryptoCompare ponúka užitočnú kalkulačku, ktorá vám umožní zapojiť čísla, ako sú vaše hash rýchlosti a náklady na elektrinu na odhad nákladov a prínosov.
(Zdroj: CryptoCompare).

Čo sú mince banícke bazény?

Banícka odmeny sa vyplácajú baníkovi, ktorý najprv objavuje riešenie puzzle a pravdepodobnosť, že účastník bude ten, kto zistí, že riešenie je rovné časti celkovej banskej energie v sieti.
Účastníci s malým percentom banskej energie stoja veľmi malú šancu objavovať ďalší blok na vlastnú päsť. Napríklad banská karta, ktorú by si mohol kúpiť na pár tisíc dolárov, by predstavoval menej ako 0,001% banskej energie siete. S takou malou šancou pri hľadaní ďalšieho bloku by to mohlo byť dlhý čas predtým, než to, že Miner nájde blok, a ťažkosť stúpajú hore, robí veci ešte horšie. Miner môže nikdy vrátiť ich investície. Odpoveď na tento problém je banské bazény.
Banícke bazény prevádzkujú tretie strany a koordinujú skupiny baníkov. Spolupracovaním v bazéne a zdieľanie výplaty medzi všetkými účastníkmi, baníci môžu získať stabilný tok Bitcoin začínajúci deň, ktorý aktivujú svojich baníkov. Štatistika na niektorých banských bazénoch možno vidieť na blockchain.info.

„Urobil som matematiku. Zabudli ste na ťažbu. Je tam menej náročný spôsob, ako profitovať z kryptokvárov?“.

Ako je uvedené vyššie, najjednoduchší spôsob, ako získať Bitcoin, je jednoducho kúpiť na jednej z mnohých výmen.

Alternatívne môžete vždy využiť „stratégiu pickaxe“.

Toto je založené na starej píli, že počas 1849 Kalifornia Gold Rush, inteligentná investícia nebola panvicu pre zlato, ale skôr, aby sa kľuky používané na ťažbu.

Ak ho chcete dať do moderných podmienok, investovať do spoločností, ktoré vyrábajú tieto kľučky.

V kontexte kryptocrrency by ekvivalent pickaxe by bol spoločnosť, ktorá vyrába zariadenia používané na banské Bitcoin.

Môžete zvážiť vyhľadávanie spoločností, ktoré namiesto toho robia zariadenia Asics alebo GPU.

Downsides of baníctva

Riziká ťažby sú často finančné riziko a regulačné. Ako už bolo spomenuté, Bitcoin baníctvo a ťažba vo všeobecnosti, je finančné riziko, pretože človek by mohol prejsť celým úsilím o kúpu stoviek alebo tisícov dolárov v hodnote ťažobných zariadení len na návratnosť ich investície. Toto riziko môže byť zmiernené spájaním ťažobných bazénov. Ak uvažujete o ťažbe a žijete v oblasti, kde je zakázané, že by ste mali prehodnotiť. Môže byť tiež dobrý nápad na výskum regulácie vašej krajiny a celkový sentiment smerom k kryptokurberácii pred investovaním do banského vybavenia.
Jedným z ďalších potenciálnych rizík z rastu banskej banky Bitcoinu (a ďalšími systémami pre pracovné systémy) je zvyšujúca sa používanie energie vyžadované počítačovými systémami, ktoré prevádzkujú banské algoritmy. Zatiaľ čo účinnosť mikročipy dramaticky zvýšila pre ASIC CHIPS, rast samotnej siete je prekonať technologický pokrok.6 V dôsledku toho existujú obavy z environmentálneho vplyvu a uhlíkovej stopy bitcoin mining.7
Existujú však úsilie o zmiernenie tejto negatívnej externosti hľadaním čistejších a zelených zdrojov energie pre banské operácie (ako napríklad geotermálna alebo solárna), ako aj využívanie kreditov o kompenzáciách uhlíka. Prechod na menej energeticky intenzívne konsenzuálne mechanizmy, ako je dôkaz-offólia (POS), ktorého Etharetum prešli do, je ďalšou stratégiou; Avšak, POS prichádza s vlastným súborom nevýhod a neefektívnosť, ako je motivovanie hromadenia namiesto použitia mincí a riziko centralizácie konvenčnej kontroly.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *