Pomer put-call (Put-Call Ratio)

Čo je to pomer zavolania?

Pomer put-call je meranie, ktoré investori široko používajú na meranie celkovej nálady trhu.

Možnosť „DAP“ alebo DAP je právo predať majetok na vopred určenú cenu.

Voľba „Call“ alebo Call je právo kúpiť majetok za vopred určenú cenu.

Ak obchodníci kupujú viac dávok ako hovory, signalizuje nárast medvedíctva.

Ak kupujú viac hovorov, ako to dáva, naznačuje, že vidia býk na trhu.

  • Voľba DAP dostane obchodníka právo predať aktívum za predvolenú cenu
  • Voľba volania je právo kúpiť aktívum za predvolenú cenu
  • Ak obchodníci kupujú viac dávok ako hovory, signalizuje nárast medvedíctva
  • Ak si kúpia viac hovorov, ako sa stavia, dajte si pozor na býk na trhu

Pochopenie pomeru put-Call

Pomer put-call sa vypočíta rozdelením počtu možností obchodovaného dávkovania počtom možností obchodovanej hovore.
Pomer put-call z 1 znamená, že počet kupujúcich hovorov je rovnaký ako počet kupujúcich za dávky. Avšak pomer 1 nie je presným východiskovým bodom na meranie sentimentu na trhu, pretože normálne sú viac investorov nakupovanie hovorov ako nákup dát. Takže priemerný pomer put-call s .7 pre akcie je považovaný za dobrý základ pre hodnotenie sentimentu.
Všeobecne:
Pomer rastúceho zavedenia alebo pomer väčší ako 0,7 alebo viac ako 1, znamená, že majetkové obchodníci kupujú viac dávok ako hovory. Navrhuje, aby sa na trhu staval materský sentiment. Investori buď špekulujú, že trh sa bude pohybovať nižší alebo zabezpečuje ich portfóliá v prípade, že existuje predaj.
Pomer padajúceho put-call alebo pod .7 a blížiaci sa .5, je považovaný za býčký indikátor. Znamená to viac hovorov, ktoré sa nakupujú proti dávkam.
Údaje použité na výpočet pomerov zavolania sú dostupné prostredníctvom rôznych zdrojov, ale väčšina obchodníkov používa informácie nachádzajúce sa na webovej stránke Možnosti výmeny (Cboe).

Osobitné úvahy

Pomer put-call pomáha investorom na trhu na trhu pred tým, než sa trh otáča. Je však dôležité pozrieť sa na dopyt po čitateľovi (dávky) a menovateľ (hovory).
Počet možností volania sa nachádza v denominátorom pomeru. To znamená, že zníženie počtu obchodovaných hovorov zvýši hodnotu pomeru. To je významné, pretože menej zakúpených hovorov môže tlačiť pomer vyššie bez zvýšeného počtu zakúpených dávok. Inými slovami, nemusíme vidieť veľký počet kupujúcich zakúpených pre pomer, ktorý sa má zvýšiť.
Ako býčí obchodníci sedia na okraji, výsledkom v predvolenom nastavení je, že na trhu existuje viac medvedí obchodníkov. Nemusí to nevyhnutne znamenať, že trh je medvedí, ale skôr, že býčí obchodníci sú v režime čakania a pozri, kým nadchádzajúcou udalosťou dochádzajú ako voľba, kŕmenie, alebo uvoľnenie ekonomických údajov.
Je užitočné sledovať pomer put-call, aby ste zistili, ako sa trh zobrazí nedávne udalosti alebo zárobky. Keď je pomer na extrémnych úrovniach, môže to naznačovať príliš medvedík alebo príliš vzostupný sentiment.
Z tohto dôvodu niektorí investori používajú pomer put-call ako kontračný indikátor. .

Kontračný ukazovateľ

Kontračné investori používajú pomer put-Call, ktorý im pomôže určiť, kedy účastníci trhu dostávajú príliš býčie alebo príliš medvedí.
Mimoriadne vysoký pomer put-call znamená, že trh je extrémne medvedí. K kontrarmu, ktorý môže byť vzostupný signál, ktorý označuje trh, je neprimerane medvedí a je splatná pre obrany. Vysoký pomer môže byť znakom nákupnej príležitosti do kontrarian.
Extrémne nízky pomer znamená, že trh je extrémne býčie. Kontrastný by mohol dospieť k záveru, že trh je príliš býčie a je splatné pre pultúr.
Žiadny jediný pomer nemôže definitívne naznačovať, že trh je na svojom hornom alebo jeho dnom. Dokonca aj úrovne pomeru put-call, ktoré sú považované za extrému, nie sú v priebehu rokov nastavené v kameni.
Typicky, investori porovnávajú úrovne pomeru aktuálneho pomeru do priemeru počas určitého časového obdobia, keď sa v poslednej dobe zmenila sentiment. Ak sa pomer put-call pohyboval v tesnom rozsahu a náhle hrboleli, obchodníci by to mohli vidieť ako náhle zvýšenie medvedieho sentimentu a aby sa ich pohybovali.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *