Fondy Vanguard obchodované na burze. (Vanguard Exchange-Traded Funds)

Čo sú to fondy Vanguard obchodované na burze ?

Fondy obchodované na burze Vanguard (ETF) sú triedou fondov ponúkaných spoločnosťou Vanguard.

Fondy obchodované na burze kombinujú diverzifikáciu podielových fondov s požadovaným nižším investičným minimom.

Vanguard tiež ponúka ceny v reálnom čase.

S ETF sa obchoduje rovnako ako s jednotlivými akciami.

  • Fondy obchodované na burze Vanguard (ETF) sú triedou fondov ponúkaných spoločnosťou Vanguard.
  • Podkladové indexy spoločnosti Vanguard pokrývajú tak jednotlivé sektory, ako sú materiály a energetika, ako aj domáce a medzinárodné indexy.
  • ETF môžu mať tisíce akcií alebo dlhopisov v jednom fonde, takže poskytujú portfóliám väčšiu flexibilitu.
  • ETF spoločnosti Vanguard sú spravované profesionálmi v oblasti portfólia a sú bez provízií.

Porozumenie fondom Vanguard obchodovaným na burze.

V súčasnosti existuje viac ako 50 fondov Vanguard obchodovaných na burze, ktoré sa obchodujú, rovnako ako akékoľvek iné akcie, na amerických burzách, ako je New York Stock Exchange (NYSE) alebo Nasdaq.

Ich podkladové indexy pokrývajú tak jednotlivé sektory, ako sú materiály a energetika, ako aj domáce a medzinárodné indexy.

ETF spoločnosti Vanguard boli predtým známe ako príjmy z účasti na indexe Vanguard (VIPERS).

V súčasnej podobe sa ETF spoločnosti Vanguard zameriavajú na čo najbližšie sledovanie svojich základných indexov a ponúkajú flexibilitu vnútrodenného obchodovania.

Rozvojom tejto triedy nízkonákladových fondov sa spoločnosť Vanguard snažila preniesť svoje dlhoročné vedenie na trhu pasívneho riadenia do priestoru ETF.

ETF môžu mať tisíce akcií alebo dlhopisov v jednom fonde, takže poskytujú portfóliám väčšiu flexibilitu.

Zahŕňajú všetky výhody indexového fondu, poskytujú však väčšiu kontrolu individuálnemu investorovi.

Fondy obchodované na burze (ETF) vs. akcie vs. podielové fondy.

Vlastniť ETF je podobné ako vlastniť podielový fond; jednotlivé akcie alebo dlhopisy ponúkajú rovnakú zabudovanú diverzifikáciu a nízke náklady. Fondy sú tiež obchodovateľné, podobne ako jednotlivé akcie.

V porovnaní s akciami a dlhopismi však ETF ponúkajú menšie riziko a menej trvalej údržby. Kombinácia vopred vybraných akcií alebo dlhopisov spoločnosti Vanguard znamená, že ak si jedna z akcií alebo dlhopisov vo fonde vedie zle, ostatné si pravdepodobne vedú dobre. Investori tiež môžu výber cenných papierov prenechať profesionálnym správcom fondov.

V porovnaní so štandardnými podielovými fondmi majú ETF niektoré jedinečné vlastnosti, vďaka ktorým by mohli byť atraktívne pre niektorých investorov. Podielové fondy aj ETF sú menej riskantné ako investovanie do jednotlivých akcií a dlhopisov a ponúkajú širokú škálu možností na splnenie konkrétnych investičných cieľov. ETF spoločnosti Vanguard sú spravované profesionálmi v oblasti portfólia a sú bez provízií.

Okrem toho ETF vyžadujú na začiatku menšie investičné minimá. Ponúkajú tiež vnútrodenné ceny v reálnom čase, ktoré hodnotia zmeny každú minútu, kedykoľvek sú kúpené a predané, zatiaľ čo podielové fondy majú cenu iba na konci obchodného dňa.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *