Biely svietnik. (White Candlestick)

Čo je to biely svietnik ?

Biely svietnik zobrazuje obdobie, keď sa cena cenného papiera uzavrela na vyššej úrovni, ako keď sa otvárala.

Je to bod na sviečkovom grafe cenného papiera, ktorý predstavuje býčie obdobie.

  • Biely svietnik zobrazuje obdobie, keď sa cena cenného papiera uzavrela na vyššej úrovni, ako keď sa otvárala.
  • Svietnik zobrazí otvorený, vysoký, nízky a zatvorený cenný papier po dobu zadanú používateľom.
  • Grafy na svietniky sú vhodné pre technických obchodníkov, pretože môžu ľahko zobraziť pohyb ceny za celý deň.

Pochopenie bielych svietnikov.

Biele svietniky predstavujú pozitívny nárast ceny cenného papiera počas sledovaného obdobia. Telo svietnika bude zvyčajne zobrazené v bielej farbe na grafe série svietnikov, čo ukazuje, že čistý výsledok cenovej akcie daného obdobia vzrástol. V niektorých technických systémoch mapovania môže mať obchodník možnosť zvoliť si určenú farbu, napríklad modrú alebo zelenú, ktorá bude predstavovať cenové zisky.
Svietnik zvyčajne zobrazí otvorený, vysoký, nízky a zatvorený cenný papier pre zadané časové obdobie. Vysokú a nízku úroveň zobrazia dva knôty na každom konci tela. Telo predstavuje vzdialenosť medzi otvorenou a zatvorenou cenou daného obdobia. Značky na svietniku teda ukazujú rozsah cien, ktoré cenný papier vykázal za jedno obdobie.
Grafy na svietniky sú vhodné pre technických obchodníkov, pretože môžu ľahko zobraziť pohyb ceny za celý deň. Všeobecne budú predvolené farby pre sviečkové grafy buď biela / zelená (UP) a červená / čierna (DOWN), hoci v dnešnej dobe balíčky s grafmi ponúkajú obchodníkovi možnosť prispôsobiť farebné schémy podľa ich špecifikácií.
Červeno / čierne svietniky sú opakom bielych svietnikov. Predstavujú pohyb dňa. Na červeno / čiernom svietniku je záverečná cena cenného papiera označená ako nižšia ako otváracia cena.
Poslednou možnosťou na mapovanie cenových akcií obdobia je situácia, keď sú otvorené a záverečné ceny identické. Toto sa nazýva doji a je graficky zobrazené pomlčkou, čo znamená, že otváracia cena mapovaného cenného papiera sa rovná jeho záverečnej cene.

Ukazovatele technickej analýzy.

Indikátory technickej analýzy sú tvorené kombináciou bielych, červených a svietnikov doji. Existuje mnoho krátkodobých a dlhodobých formácií, ktoré možno použiť ako ukazovatele pre investície do bezpečnosti. Ďalej uvádzame niekoľko obchodných modelov bežne identifikovaných v grafe technickej analýzy.
Vzostupný kanál: Vzostupný kanál sa vytvorí, keď cena cenného papiera stúpa. Tento typ kanála bude prevažne obsahovať biele svietniky.
Klesajúci kanál: Klesajúci kanál sa vytvorí, keď cena cenného papiera časom klesá. Tento typ kanála bude prevažne obsahovať červené svietniky.
Medvedie opustené dieťa: Medvedie opustené dieťa sa skladá z troch po sebe idúcich svietnikov sústredených doji. Medvedie opustené dieťa môže signalizovať únik mínusu. Tento vzor sa vyskytuje, keď za bielym svietnikom nasleduje doji nad záverom predchádzajúceho dňa a potom červený svietnik s otvorom pod záverom predchádzajúceho dňa.
Býčie opustené dieťa: Býčí vzor opusteného dieťaťa je opakom medvedieho opusteného dieťaťa. Tento vzorec signalizuje potenciálny obrat smerom nahor. Býčí vzor opusteného dieťaťa bude začínať červeným svietnikom, za ktorým bude doji pod zavretím z predchádzajúceho dňa a potom biely svietnik s otvorom nad doji za otvorením / zatvorením z predchádzajúceho dňa.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *