Získanie spoločnosti Fox 21. storočia (Acquisition of 21st Century Fox by Disney)

K akvizícii spoločnosti 21st Century Fox spoločnosťou Disney došlo 20. marca 2019. Medzi ďalšie kľúčové aktíva patrí akvizícia spoločnosti 21st Century Fox spoločnosťou Disney vrátane filmových a televíznych štúdií 20. storočia Fox, amerických káblových / satelitných kanálov ako FX, Fox Networks

Group, 73% podiel v spoločnosti National Geographic Partners, indickej televíznej spoločnosti Star India a 30% v Hulu.

Bezprostredne pred akvizíciou sa spoločnosť 21st Century Fox rozčlenila medzi spoločnosti Fox Broadcasting Company, Televízne stanice Fox, Fox News Channel, Fox Business, FS1, FS2, Fox Deportes a Big Ten Network do novovzniknutej spoločnosti Fox Corporation.

Včasné informácie (november 2017 – apríl 2018)

Od marca 2018 došlo v dôsledku strategickej reorganizácie konglomerátu Disney k vytvoreniu dvoch obchodných segmentov, Disney Parks, Experiences and Products a Walt Disney Direct-to-Consumer & International.

Spoločnosť Parks & Consumer Products bola predovšetkým spojením společností Parks & Resorts a Consumer Products & Interactive Media, zatiaľ čo Direct-to-Consumer & International prevzala spoločnosť Disney International a globálne predajné, distribučné a streamovacie jednotky od Disney – ABC Television Group, Studio Entertainment

a Disney Digital Network.

Vzhľadom na to, že to Iger opísal ako „strategické umiestnenie našich podnikov do budúcnosti“, The New York Times zvážil reorganizáciu vykonanú v očakávaní nákupu spoločnosti 21. storočie Fox.

6. novembra 2017 CNBC uviedla, že spoločnosť Walta Disneya rokuje o dohode s Rupertom Murdochom o kúpe filmovej, káblovej a satelitnej divízie 21st Century Fox vrátane spoločností 20th Century Fox, FX Networks a National Geographic Partners. Dohoda by údajne vylúčila spoločnosť Fox Broadcasting Company, štúdiový program spoločnosti 20th Century Fox, televízne stanice Fox, skupinu Fox News Group a spoločnosť Fox Sports, ktoré by sa vyčlenili do novej nezávislej spoločnosti riadenej rodinou Murdochovcov. Podľa generálneho riaditeľa spoločnosti Disney Boba Igera sa myšlienka nákupu aktív Fox dostala po tom, čo Disney získala väčšinovú kontrolu nad streamingovou spoločnosťou BAMTech s očakávaním vývoja vlastnej streamovacej služby (ktorá by sa nakoniec volala Disney +, ktorá bola uvedená na trh v novembri 2019). Disney sa menej zaujímal o výrobné kapacity spoločnosti Fox a viac sa zaujímal o získanie vlastných filmových a televíznych knižníc spoločnosti Fox, ktoré by jej pomohli rozšíriť knižnicu streamovacích služieb.
Dohoda bude zahŕňať aj filmové práva na určité franšízy vlastnené spoločnosťou Fox, ako napríklad X-Men a Fantastická štvorka, distribučné práva na Star Wars: Epizóda IV – Nová nádej (ktoré pri kúpe Disneyho nevlastnili spoločnosti Marvel Studios a Lucasfilm). spoločnosti). Rozhovory sa tento deň zastavili bez toho, aby bola dohoda finalizovaná, 10. novembra sa však objavilo hlásenie, že od očakávanej dohody ešte nebolo treba úplne upustiť.
16. novembra bolo oznámené, že Comcast (materská spoločnosť NBC Universal), Verizon Communications a Sony (materská spoločnosť Columbia Pictures) sa tiež pripojili k spoločnosti Disney v tendrovej vojne o spoločnosť 21st Century Fox. Počas nedávneho stretnutia akcionárov spolupredseda 21. storočia Fox Lachlan Murdoch uviedol, že Fox nepatrí do kategórie „sub-scale“ spoločností, pre ktoré „je ťažké využiť svoje pozície v nových a rozvíjajúcich sa video platformách“, ale bola skôr spoločnosť, ktorá mala „požadovaný rozsah na pokračovanie v uskutočňovaní našej stratégie agresívneho rastu a v poskytovaní výrazne vyšších výnosov akcionárom“.
Pretože Disney vlastní spoločnosť American Broadcasting Company (ABC), spoločnosť Comcast vlastní spoločnosť National Broadcasting Company (NBC) a spoločnosť 21st Century Fox vlastní spoločnosť Fox Broadcasting Company, takže úplná akvizícia spoločnosti Fox spoločnosťou Disney alebo Comcast by bola podľa Federálnej komunikačnej komisie nezákonná ( Pravidlá FCC) zakazujúce fúzie medzi ktoroukoľvek z dvoch zo štyroch hlavných vysielacích sietí.
28. novembra, keď Mike Fleming mladší z Deadline Hollywood spomenul fámu, že sa dohady medzi Disney a Foxom šíria rýchlym tempom, komentoval to: „vzhľadom na to, ako spoločnosť Disney uzavrela dohody Marvel a Lucasfilm pod záštitou ticha, ak toto Stane sa to, pravdepodobne to budeme vedieť, až keď bude oznámené. Určite sa o tom hovorí dnes. “
Klebety o blížiacej sa dohode pokračovali 5. decembra a ďalšie správy naznačujú, že do predaja budú zahrnuté regionálne športové siete FSN (aktíva, ktoré by boli pravdepodobne v súlade s divíziou ESPN spoločnosti Disney).
11. decembra Comcast oznámil, že znižuje svoju ponuku na aktíva spoločnosti Fox. 14. decembra Disney a Fox potvrdili dohodu o zlúčení oboch spoločností vo výške 52,4 miliárd dolárov, až do schválenia protimonopolnej divízie ministerstva spravodlivosti USA.
Vo februári CNBC uviedla, že napriek dohode Disney – Fox môže spoločnosť Comcast podniknúť kroky na prekonanie ponuky spoločnosti Disney vo výške 52,4 miliárd dolárov, ak by došlo k fúzii AT & T – Time Warner. Napriek tomu prezident Fox Peter Rice uviedol, že sa uspokojil s ponukou spoločnosti Disney a že aktíva spoločnosti Fox „sú pre Disney veľmi vhodné“.
Začiatkom marca podala nezisková skupina Protect Democracy Project Inc. žalobu na americké ministerstvo spravodlivosti (DOJ) s nádejou, že v súvislosti s očakávanou akvizíciou spoločnosti Disney zo strany Disney nájdu akékoľvek záznamy o komunikácii medzi týmito dvoma skupinami. Súdny proces sa tiež zameral na „akékoľvek súvisiace protimonopolné snahy zo strany DOJ, aby sa zistilo, či prezident alebo jeho administratíva neoprávnene zasahuje do nezávislosti DOJ z dôvodu zvýhodňovania politického spojenca“. Donald Trump zablahoželal Murdochovi k dohode medzi spoločnosťou Disney a Fox, keď útočil na akvizíciu spoločnosti Time Warner spoločnosťou AT&T, najmä k vlastníctvu CNN, ktoré často kritizoval kvôli údajnej zaujatosti.
12. apríla 2018 spoločnosť Rice odhalila, že akvizícia sa má ukončiť do leta 2019.

Prihadzovanie vojen medzi spoločnosťami Disney a Comcast (máj – júl 2018)

Akcionári spoločnosti Fox odporúčali akcionárov spoločnosti Fox ako prostriedok na zabezpečenie budúcnosti spoločnosti Disney.

16. júla CNBC uviedla, že je nepravdepodobné, že by Comcast pokračoval v ponukovej vojne so spoločnosťou Disney o získanie spoločnosti Fox.

Namiesto toho je pravdepodobné, že Comcast bude pokračovať v presadzovaní 61% podielu spoločnosti Sky.

19. júla Comcast oficiálne oznámil, že klesá so svojou ponukou aktív Fox, aby sa mohol sústrediť na svoju ponuku pre Sky.

Generálny riaditeľ spoločnosti Comcast Brian L. Roberts uviedol: „Chcel by som zablahoželať Bobovi Igerovi a tímu spoločnosti Disney a pochváliť rodinu Murdochovcov a Fox za vytvorenie takej žiaducej a rešpektovanej spoločnosti.“

7. mája 2018 bolo oznámené, že Comcast hovoril s investičnými bankami o zavŕšení ponuky Disney získať Fox. Krátko nato Bob Iger vyhlásil, že je ochotný zrušiť spoločnosť Sky plc od dohody, aby sa zabezpečila akvizícia spoločnosti Fox.
Niekoľko investorov spoločnosti Fox uviedlo, že by boli pripravení ukončiť dohodu spoločnosti so spoločnosťou Disney, ak Comcast splní svoj plán zahájiť konkurenčnú ponuku v hotovosti za 60 miliárd dolárov. Murdochova rodinná dôvera ovládala 39% spoločnosti Fox kvôli akciám, ktoré vlastnila, so zvláštnymi hlasovacími právami. Podľa nariadenia spoločnosti sa však tieto zvláštne práva nevzťahovali na hlasovanie o dohode Disney / Fox, keď trust Murdochovcov ovládal iba 17% hlasov, čo uľahčilo porazenie ostatných akcionárov, čo sa očakávalo ako už budúci mesiac. Neskôr v tom mesiaci sa potvrdilo, že spoločnosť New Fox prevezme namiesto Jamesa Murdocha Lachlan Murdoch.
V nasledujúcom týždni Comcast verejne oznámil, že sa snaží pripraviť protinávrh na všetky aktíva Fox, ktoré Disney navrhla získať, v hotovosti. Krátko nato sa objavilo hlásenie, že Disney sa zaoberá vytvorením vlastnej protinabídky pre aktíva spoločnosti Fox v hotovosti, ak Comcast so svojou ponukou prešla.
Na druhý deň Disney a Fox oznámili, že stanovili svoje hlasovacie zhromaždenie akcionárov na 10. júla, hoci obaja uviedli, že stretnutie Fox sa môže odložiť, ak Comcast s ich ponukou príde.
Dňa 12. júna AT&T udelil okresný sudca Richard J. Leon súhlas so získaním spoločnosti Time Warner, čo zmiernilo obavy, ktoré mala Comcast ohľadom toho, či vládne regulačné orgány zablokujú ich ponuku na Fox. Nasledujúci deň následne spoločnosť Comcast získala ponuku vo výške 65 miliárd dolárov na aktíva 21. storočia Fox, ktoré mala získať spoločnosť Disney.
18. júna bolo oznámené, že Disney zvýši svoju už existujúcu pohľadávku vo výške 52 miliárd dolárov, aby spochybnila protinávrh Comcastu na aktíva Fox.
20. júna Disney a Fox oznámili, že zmenili a doplnili svoju predchádzajúcu dohodu o zlúčení a zvýšili tak ponuku spoločnosti Disney na 71,3 miliárd dolárov (10% prémia oproti ponuke spoločnosti Comcast vo výške 65 miliárd dolárov), pričom akcionárom ponúkli aj možnosť získať namiesto akcií hotovosť. 21. júna Murdoch v reakcii na vyššiu ponuku spoločnosti Disney uviedol: „Sme nesmierne hrdí na podniky, ktoré sme vytvorili v spoločnosti 21st Century Fox, a pevne veríme, že táto kombinácia so spoločnosťou Disney prinesie akcionárom ešte väčšiu hodnotu, pretože nový Disney bude naďalej udávať tempo v dynamickom čase pre naše odvetvie. ““ To stále nebráni iným spoločnostiam predložiť ponuky, pretože o dohode bolo potrebné, aby o nej hlasovali akcionári.
Iger vysvetlil dôvody tejto ponuky: „Distribúcia typu„ priamy spotrebiteľovi “sa za šesť mesiacov od oznámenia dohody stala ešte presvedčivejšou ponukou. V tomto priestore došlo nielen k obrovskému množstvu vývoja, ale jednoznačne spotrebiteľ hlasuje – nahlas. ““
27. júna americké ministerstvo spravodlivosti udelilo spoločnosti Disney protimonopolné právo pod podmienkou, že do 90 dní od ukončenia predaja predá 22 regionálnych športových kanálov spoločnosti Fox, s čím spoločnosť súhlasila. Na ďalší deň predstavenstvo spoločnosti Disney a Fox naplánovalo 27. júla 2018 na deň, keď akcionári hlasujú o predaji nehnuteľností spoločnosti Fox spoločnosti Disney.
9. júla akcionár spoločnosti Fox podal žalobu na zastavenie akvizície od spoločnosti Disney s odvolaním sa na absenciu finančných projekcií pre spoločnosť Hulu. V ten istý deň CNBC uviedla, že Comcast hľadá spoločnosti, ktoré by mohli prevziať regionálne športové siete spoločnosti Fox. Akcionár tvrdil, že by to uľahčilo protimonopolné problémy spoločnosti Comcast týkajúce sa prevzatia majetku spoločnosti Fox, pretože spoločnosť Comcast sa pripravovala na vydanie novej protinávrhu v hotovosti do 27. júla 2018.
12. júla ministerstvo spravodlivosti podalo odvolanie na obvod DC, aby zmenilo súhlas okresného súdu s akvizíciou spoločnosti Time Warner (teraz WarnerMedia) spoločnosťou AT&T. Analytici tvrdia, že šance na výhru DOJ sú malé, ale boli by „posledným klincom do rakvy pre stíhačku Foxa z Comcastu. Toto je jasný darček pre Disney.“ Nasledujúci deň poskytol generálny riaditeľ spoločnosti AT&T Randall L. Stephenson rozhovor s CNBC o ponuke Comcastu pre Fox: „Pravdepodobne to nemôže pomôcť. Ste v situácii, keď o majetok žiadajú dva subjekty, a to druh konania môže zjavne ovplyvniť výsledok týchto opatrení. ““
13. júla získal Disney podporu od Institutional Shareholder Services a Glass Lewis, dvoch najvýznamnejších proxy poradenských spoločností na svete.

Cesta k dokončeniu (júl 2018 – marec 2019)

Spoločnosť Fox Corporation sa 19. marca 2019 oficiálne stala samostatnou verejne obchodovanou spoločnosťou, ktorá je samostatná od spoločnosti 21st Century Fox, čím sa spoločnosť Fox Corporation stala vlastníkom aktív, ktoré nezískala spoločnosť Disney.

Súčasťou oznámenia bolo aj vymenovanie predstavenstva.

Rovnako 21. marca spoločnosť 21st Century Fox oficiálne dokončila distribúciu nových akcií spoločnosti Fox pred dokončením Disneyho dohody.

Dohoda bola oficiálne dokončená 20. marca 2019.

25. júla 2018 spoločnosť TCI Fund Management, druhý najväčší akcionár spoločnosti 21st Century Fox, naznačila, že hlasovala za schválenie dohody Disney – Fox. 27. júla akcionári Disney a Fox schválili fúziu medzi týmito dvoma spoločnosťami.
9. augusta sa objavili správy, že generálny riaditeľ spoločnosti Viacom Bob Bakish chce udeliť licenciu na svoju technológiu zacielenia televíznych reklám na celé odvetvie, počnúc Foxom. 12. augusta indická komisia pre hospodársku súťaž schválila dohodu Disney – Fox.
Európska komisia na 17. septembra naplánovala preskúmanie fúzií na 19. októbra, ktoré bolo neskôr odložené na 6. novembra.
5. októbra spoločnosť Disney oznámila začatie výmenných ponúk a žiadostí o súhlas pre spoločnosť 21st Century Fox.
10. októbra bolo oznámené, že nová organizačná štruktúra spoločnosti „New Fox“ po fúzii bude implementovaná do 1. januára 2019, pred ukončením predaja spoločnosti Disney (ku ktorej sa ešte stále očakáva v prvej polovici roka). 2019).
15. októbra ponúkol Disney zoznam ústupkov Európskej komisii, ktorá predĺžila lehotu na preskúmanie na 6. novembra. Európska komisia 6. novembra 2018 schválila predaj na základe odpredaja určitých faktických televíznych sietí v Európe, ktoré vlastní spoločnosť Spoločný podnik Disney / Hearst A&E Networks, vrátane Blaze, Crime & Investigation, History, H2 a Lifetime. Disney bude naďalej 50-percentným vlastníkom spoločnosti A&E všade mimo Európskeho hospodárskeho priestoru.
19. novembra čínske regulačné orgány schválili dohodu Disney – Fox bez akýchkoľvek podmienok. Po získaní súhlasu od čínskych regulačných orgánov spoločnosť Disney uviedla, že je stále potrebné získať regulačný súhlas od niekoľkých ďalších regulačných orgánov, hoci za najdôležitejšiu prekážku, ktorú treba objasniť, sa považujú súhlasy od USA, Európskej únie a Číny.
3. decembra brazílska Správna rada pre hospodársku obranu (CADE) uviedla, že dohoda sa sústredí na trh káblových športových kanálov. CADE odporučil nápravné opatrenia.
Do 14. decembra bola fúzia predmetom regulácie v Mexiku, kde by Disney / Fox predstavovali 27,8% distribúcie obsahu vo všetkých žánroch. Disney by vlastnil 73% všetkých športových staníc v Mexiku. 31. januára mexická Federálna komisia pre hospodársku súťaž (COFECE) schválila dohodu Disney – Fox po tom, čo Disney súhlasilo s predajom svojho podielu v štúdiách Walt Disney Studios Sony Pictures Releasing de México, mexickému distribútorovi filmov, spoločnosti Sony Pictures Entertainment Motion Picture Group.
7. januára 2019 bolo podané vyhlásenie o registrácii spoločnosti „New Fox“ pod názvom Fox Corporation u americkej komisie pre cenné papiere.
11. januára bolo oznámené, že uzatvorenie dohody sa predpokladá do februára alebo marca 2019. 30. januára sa však v podaní SEC, ktoré zverejnila spoločnosť Disney, uvádzalo, že sa má uzavrieť do júna 2019.
Bob Iger sa 12. februára 2019 stretol s brazílskym protimonopolným regulátorom, aby rokovali o dohode medzi spoločnosťami Disney – Fox. Stále však nebolo možné dospieť k rozhodnutiu o dohode. Bloomberg však 20. februára uviedol, že CADE bude rozhodovať o dohode Disney-Fox 27. februára 2019. Bloomberg 21. februára informoval, že spoločnosť Disney sa zbaví spoločnosti Fox Sports v Brazílii a Mexiku, aby získala schválenie v týchto krajinách. Tieto dve krajiny patria medzi posledné veľké prekážky pre dohodu Disney – Fox. 27. februára brazílska protimonopolná agentúra CADE schválila spojenie s podmienkami, ktoré od spoločnosti Disney vyžadujú, aby sa okrem iných opatrení zbavila aj spoločnosti Fox Sports Brazil. Regulátor uviedol, že pri hodnotení transakcie sa koordinoval s regulačnými orgánmi v Mexiku a Čile. Schválenie Brazíliou odstraňuje jednu z posledných prekážok a umožňuje dokončenie dohody v marci.
4. marca spoločnosť The Walt Disney Company vylepšila kompenzačný balíček Roberta Igera, ktorý dostal po uzavretí dohody medzi spoločnosťami Disney – Fox, a odstránil potenciálny plat a stimulačné ceny vo výške 13,5 milióna dolárov, ktoré sú k dispozícii generálnemu riaditeľovi po ukončení akvizície spoločnosti 21st Century Fox Inc. aktíva.
Mexický telekomunikačný regulátor, Federálny telekomunikačný inštitút (IFT), dohodu schválil 11. marca 2019 pod podmienkou, že spoločnosti Disney a Fox súhlasia s predajom spoločnosti Fox Sports v krajine do šiestich mesiacov. Museli tiež udržiavať značku National Geographic oddelenú od svojich kanálov A&E. Týmto sa odstránilo posledné väčšie obmedzenie dohody. 12. marca 2019 spoločnosť Disney oznámila, že 20. marca bude uzavretá dohoda spoločnosti Fox.

Pri akvizícii (október 2018 – marec 2019)

Spoločnosť Disney 8. októbra 2018 oznámila, že do spoločnosti vstúpia najlepší televízni riaditelia spoločnosti 21st Century Fox, vrátane Petera Riceho, Garyho Knella, Johna Landgrafa a Dany Waldenovej. Rice bude pôsobiť ako predseda televízie Walta Disneyho a spolupredsedníčka spoločnosti Disney Media Networks. Bude nástupcom Bena Sherwooda, zatiaľ čo Walden bude menovaný za predsedu Disney Television Studios a ABC Entertainment. Disney oznámil 5. marca 2019 Craig Hunegs, ktorý bude viesť kombinované televízne operácie v Disney Television Studios, akonáhle bude uzavretá dohoda medzi Disney a Fox. Hunegs by bol prezidentom dcérskej spoločnosti s dohľadom nad všetkými operáciami vrátane ABC Studios, ABC Signature, 20th Century Fox Television a Fox 21 Television Studios. Bude sa zodpovedať Dane Waldenovej, predsedníčke Fox Television Group, ktorá bude predsedníčkou Disney Television Studios a ABC Entertainment.
18. októbra 2018 spoločnosť Disney oznámila novú organizačnú štruktúru štúdií Walt Disney Studios a vedúcich jednotlivých jednotiek, ktorí by sa k spoločnosti pripojili, s výnimkou šéfky filmovej zábavy spoločnosti Fox Stacey Sniderovej, vrátane Emmy Watts, prezidentky produkcie Fox 2000 Elizabeth Gablerovej, spoločnosti Fox Searchlight. Fotografie Predsedovia Nancy Utley a Stephen Gilula. Watts, ktorý v súčasnosti pôsobí ako podpredseda a prezident výroby v spoločnosti 20th Century Fox, bude v tejto funkcii pokračovať. Všetky produkčné jednotky spoločnosti Fox by sa zodpovedali predsedovi štúdia Walta Disneyho Alanovi Hornovi, s výnimkou spoločností Fox Family a 20th Century Fox Animation, ktoré sa zodpovedali Wattsovi a Hornovi. Do 22. marca 2019 sa skupina Fox Family hlási iba Wattom, zatiaľ čo Fox Animation sa hlási iba Hornovi.
13. decembra 2018 spoločnosť Disney oznámila novú organizačnú štruktúru svojich medzinárodných operácií a jednotlivcov, ktorí by sa k spoločnosti pripojili, vrátane Jan Koeoppen a Uday Shankar. Shankar, ktorý v súčasnosti pôsobí ako predseda a prezident spoločnosti Fox Networks Group Asia a Star India, povedie ázijské operácie spoločnosti Disney a stane sa novým predsedom spoločnosti Disney India.

Následky (marec 2019 – súčasnosť)

Rebranding prichádza, keď Disney bude používať značku Star pre nerodinné a pre dospelých orientované programovanie so svojím pripravovaným centrom pre Disney + na niekoľkých medzinárodných trhoch, ako aj so spustením streamovacej služby Star + v Latinskej Amerike.

K 30. decembru 2020 nebola oznámená žiadna rebranding pre indické krmivá.

1. augusta 2019 spoločnosť Disney oznámila, že výskumná knižnica Fox bude do januára 2020 začlenená do archívov Walta Disneyho a Disney Imagineering Archives.
7. augusta 2019 spoločnosť Disney oznámila, že prepracuje vývojové filmové projekty Fox okrem pokračovaní Avatar, Planet of the Apes a Kingsman, pretože Dark Phoenix spôsobí stratu v treťom štvrťroku. Hlavným zameraním bude teraz nová redukovaná skupina približne 10 filmov ročne, na ktorú bude Disney plne dohliadať, pričom spoločnosť 20th Century Fox bude vyrábať polovicu filmov pre spoločnosti Hulu a Disney +. Vlastnosti Fox, ako napríklad Sám doma, Noc v múzeu a Denník Wimpy Kid, boli určené na vydanie Disney + a boli pridelené spoločnosti Fox Family.
Dňa 9. augusta 2019 Los Angeles Times informovali, že Disney vytiahne všetky tituly filmových knižníc Fox zo všetkých divadelných reťazcov a presunie ich na Hulu alebo Disney +. Little Theatre, miestny divadelný reťazec v Rochesteri v New Yorku, bolo nútené zrušiť svoje premietanie Fight Clubu 5. augusta po tom, čo Disney oznámilo divadlu, že v budúcnosti nesmie film premietať.
22. augusta 2019 spoločnosť Sinclair dokončila akvizíciu spoločnosti Fox Sports Networks od spoločnosti Disney. O sedem dní neskôr konzorcium Yankees / Sinclair / Amazon tiež dokončilo akvizíciu 80% podielu YES Network od spoločnosti Disney 29. augusta 2019, pričom Yankees vlastnili 65%, Sinclair vlastnili 20% a Amazon zvyšných 15%.
10. septembra 2019 spoločnosť Disney oznámila svoje plány na predaj divízie videohier spoločnosti FoxNext. Uprednostňovala licenciu na ich vlastnosti pre videohry a nie na ich vývoj.
22. októbra 2019 oznámila skupina Banijay Group zámer získať skupinu Endemol Shine Group od spoločností Disney a Apollo Global Management za 2,2 miliardy dolárov. Disney a Apollo sa 26. októbra 2019 dohodli na predaji spoločnosti Endemol spoločnosti Banijay, a to v očakávaní protimonopolného súhlasu regulačných orgánov. 3. júla 2020 spoločnosť Banijay dokončila nákup produktu Endemol Shine.
24. októbra spoločnosť Vulture uviedla, že Disney obmedzuje divadelné výstavy starších filmov spoločnosti Fox. Niekoľko divadiel a filmových programátorov uviedlo, že zadný katalóg spoločnosti Fox už pre nich nebol k dispozícii.
V januári 2020 začala spoločnosť Disney rebrandovať štúdiá spoločnosti Fox tak, aby z ich názvov odstránili odkazy na „Fox“. Spoločnosť 20th Century Fox bola premenovaná na „20th Century Studios“ a Fox Searchlight Pictures bola premenovaná na „Searchlight Pictures“.
22. januára 2020 spoločnosť Disney oznámila, že predala väčšinu aktív FoxNextu, vrátane FoxNext Games Los Angeles, Cold Iron Studios, vývojových štúdií Aftershock a pôvodných IP adries FoxNext, vývojárovi mobilných hier Scopely. 24. januára 2020 spoločnosť Disney oznámila, že zatvorí spoločnosť Fogbank Entertainment.
31. januára 2020 Disney vylúčila úlohu výkonného riaditeľa Hulu v rámci úplnej integrácie Hulu s obchodným modelom Disney. Podľa novej štruktúry by vrcholoví riadiaci pracovníci Hulu zodpovedali priamo vedúcim pracovníkom DTCI a Walt Disney Television.
17. marca 2020 The Wall Street Journal uviedol, že Disney sa snaží predať TrueX z dôvodu nedostatku investícií po tom, čo bol označený za nekorektné aktívum.
6. mája 2020 brazílska protimonopolná agentúra CADE schválila spojenie spoločností Fox Sports Brazil a ESPN Brasil. za podmienok, ktoré si vyžadujú, aby spoločnosť Disney ponechala spoločnosť Fox Sports Brazil do 1. januára 2022, kedy sa predpokladá, že prevádzka kanála bude začlenená do ESPN. Medzitým si ESPN a Fox Sports rozdelia práva na vysielanie športových udalostí.
10. augusta 2020 spoločnosť Disney oznámila reorganizáciu a rebranding svojich televíznych štúdií. Televíziu 20th Century Fox Television subsumovala spoločnosť 20 Television a spoločnosť Fox 21 Television Studios sa premenovala na Touchstone Television (názov sa v roku 2007 zmenil a neskôr sa zmenil na ABC. Studios – ktorá sa sama premenovala na ABC Signature).
28. septembra 2020 spoločnosť Disney oznámila, že predala TrueX spoločnosti Gimbal, Inc.
1. októbra 2020 spoločnosti Disney a Eredivisie spoločne oznámili, že kanály spoločnosti Fox Sports (Holandsko) budú premenované na ESPN. Rebranding je priamym dôsledkom akvizície a došlo k nemu 1. januára 2021. Rovnako ako 21st Century Fox pred ním, aj Disney vlastní 51% Eredivisie Media & Marketing CV, zatiaľ čo Eredivisie zvyšných 49%. Eredivisie Media & Marketing zase vlastní spoločnosti Fox (Holandsko) a Fox Sports (Holandsko).
30. decembra 2020 holandský poskytovateľ káblových sietí Ziggo odhalil, že európske kanály StarPlus a Star Gold budú premenované na Utsav Plus a Utsav Gold.

21. marca 2019 bolo oznámené, že Disney v roku 2020 po uvedení filmu Žena v okne zruší štúdio Fox 2000 Pictures. V ten istý deň sa objavila správa, že až 4000 ľudí stratí prácu, pretože Disney po fúzii začal prepúšťať. Medzi najvyšších riadiacich pracovníkov, ktorí dostali oznámenie o prepustení na dva až šesť mesiacov, patrí prezident domácej distribúcie filmu 20th Century Fox Chris Aronson, prezidentka svetového marketingu Pamela Levineová, spolupredsedníčka marketingu Kevin Campbell, hlavný obsahový manažér Tony Sella, prezident medzinárodnej distribúcie Andrew Cripps, výkonný viceprezident pre podnikovú komunikáciu Dan Berger, výkonný viceprezident pre právne záležitosti a výkonný viceprezident spoločnosti Fox Stage production Bob Cohen a výkonný viceprezident pre reklamu Heather Phillips, 20. prezident televízie Greg Meidel a šéf spoločnosti Fox Consumer Products Jim Fielding. Prepúšťanie z divízie Fox’s Film Division pokračovalo od marca, mája, júna, júla a nedávno do augusta 2019. K 31. júlu 2019 bolo prepúšťanie celkovo 250 prepustených z niekoľkých desiatok zamestnancov v oddeleniach výroby a vizuálnych efektov s kľúčovými Výkonnými predstaviteľmi spoločnosti Fox v tejto skupine boli výkonný viceprezident pre produkciu funkcií Fred Baron, výkonný viceprezident pre fyzickú produkciu Dana Belcastro, výkonný viceprezident pre postprodukciu Fred Chandler a vizuálne efekty John Kilkenny.
Spoločnosť Debmar-Mercury 3. apríla oznámila, že ukončí svoje národné partnerstvo v oblasti predaja reklám s 20. televíziou a že prevedie svoje národné predaje reklám v rámci svojich prvých a mimosieťových relácií na spoločnosť CBS Television Distribution Media Sales. Jednotka ESPN spoločnosti Disney získala 10. apríla balík práv na konferenciu Big 12 o vysokoškolskej atletike, ktorú predtým organizoval Fox. 15. apríla 2019 Hulu získalo 9,5% podiel spoločnosti AT & T v Hulu za 1,43 miliardy dolárov, pričom spoluvlastní tento podiel spoločnosť Disney a NBCUniversal.
Disney 24. apríla 2019 oznámila, že zrušila množstvo pripravovaných filmov Fox, ako napríklad Mouse Guard, News of the World (ktorých práva si potom vybrali Universal Pictures) a adaptáciu filmu Angie Thomas „On the Come Up ( ktorých práva sa potom presunuli do spoločnosti Paramount Players) a že niektoré projekty, ako napríklad Kráľov muž, Fear Street a remake West Side Story od Stevena Spielberga, sa stále vyrábali. 7. mája Disney ohlásilo revidovaný harmonogram vydávania niekoľkých filmov o Disneych a Foxoch. Medzi zmenami bolo niekoľko filmov (Artemis Fowl, Ad Astra, Špióni v prestrojení, Noví mutanti a Volanie divočiny) presunuté do neskorších dátumov uvedenia. Všetky filmy spoločnosti Fox Marvel, ktorých uvedenie doposiaľ bolo naplánované na rok 2019, boli z plánu vyňaté. Avatar 2 bol preložený z roku 2020 na vianočné vydanie do roku 2021, po ktorom budú každé ďalšie vydanie vianočných sviatkov vydávané pokračovania Avatar, ktoré sa budú do roku 2027 striedať s pokračovaniami Star Wars.
25. apríla 2019 sa Shannon Ryan, ktorá bola predtým vedúcou marketingu spoločnosti Fox Television, stala prezidentkou marketingu pre ABC Entertainment a Disney Television Studios. Bude priamo zodpovedať Karey Burke, prezidentke spoločnosti ABC Entertainment, a Craigovi Hunegsovi, prezidentovi Televízne štúdiá Disney.
Spoločnosť Sinclair Broadcast Group sa 26. apríla 2019 dohodla na kúpe spoločnosti Fox Sports Networks (okrem siete YES Network, ktorá sa predáva osobitne spoločnosti Yankee Global Enterprises) od spoločnosti Disney za 10 miliárd dolárov. 14. mája 2019 spoločnosť Disney oznámila, že prevzala kontrolu nad Hulu ako súčasť dohody typu put / call so spoločnosťou Comcast a jej 33% podielu v službe. Spoločnosť Comcast bude naďalej licencovať obsah NBCUniversal a živý prenos kanálov NBCUniversal až do konca roku 2024 a ich podiel v Hulu by sa mohol predať spoločnosti Disney už v januári toho roku. Okrem toho obe spoločnosti budú financovať nákup Hulu 9,5% podielu spoločnosti AT&T v Hulu.
Po akvizícii Disney reorganizovala svoju televíznu divíziu tak, aby zosúladila rôzne operácie. 10. júna 2019 spoločnosť Disney oznámila, že obe spoločnosti Disney Television Studios a FX Entertainment budú zdieľať rovnakú castingovú divíziu. 31. júla 2019 Disney reorganizovala štruktúru spravodajstva Hulu a tím spoločnosti Hulu Scripted Originals zaradil pod televíziu Walta Disneyho. V rámci novej štruktúry by sa SVP pôvodného skriptovaného obsahu spoločnosti Hulu podriaďoval priamo predsedovi Disney Television Studios a ABC Entertainment.
Spoločnosť Fox Stage Productions bola 3. júla 2019 presunutá do divadelnej skupiny Disney Theatrical Group ako divadelná divízia Buena Vista, z ktorej v tom čase odchádzali všetci vrcholoví riaditelia.

Kritika a obavy

Napriek tomu, že Disney prešiel protimonopolným súhlasom regulačných orgánov v každej krajine, kritici Disneyovho nákupu vyjadrili značné množstvo protimonopolných obáv. Dohodou je horizontálna fúzia (tj. V rámci ktorej spoločnosť kúpi spoločnosť, ktorá vyrába rovnaké výrobky a výrobky), na rozdiel od vertikálnej fúzie (tj. Dve spoločnosti, ktoré pôsobia v samostatných fázach výrobného procesu pre konkrétny hotový výrobok) ), veľmi podobný integráciám AT & T – Time Warner a Comcast – NBC Universal. Horizontálne fúzie sú zamietnuté viac ako vertikálne fúzie, pretože majú vplyv na hmatateľnejšie zníženie hospodárskej súťaže. Federálna obchodná komisia (FTC) na svojej webovej stránke uvádza, že „Najväčšie protimonopolné obavy vznikajú pri navrhovaných fúziách medzi priamymi konkurentmi (horizontálne fúzie).“
Keďže spoločnosti Disney aj Fox vyrábajú filmy a televízne seriály, dohoda znížila počet hlavných filmových štúdií v Hollywoode zo šiestich na päť. Niektorí tvrdili, že táto operácia ešte stále nechá veľa konkurentov, pretože Disney môže konkurovať Netflixu na online streamingovom trhu s Disney + a Hulu za rovnakých podmienok ako jeho novo získané vlastnosti. Odporcovia namietali, že tieto argumenty nemajú veľkú váhu kvôli silným podielom spoločnosti Disney na pokladniciach a trhoch s akciami, jej praktikám a nákupu mnohých aktív spoločnosti Fox.

Spravodajské médiá

Reportér filmu uviedol: „Budú mať väčšiu kontrolu nad viacerými vecami, takže ak sa rozhodnú, že sa im nepáči to, čo ste napísali, a chcú vám zakázať ich premietanie, bude to nakoniec znamenať všetku zábavu. Pre novinárov a novinárov, ktorí sa snažia robiť svoju prácu, je desivé vidieť, ako sa rozsah jednej spoločnosti rozširuje týmto spôsobom, a vedieť, že váš osud je s nimi nejako spojený. ““ „Zaznamenali sme vzor v správaní Disneyho. Čím viac sily majú, tým viac ňou disponujú,“ uviedol jeden reportér pre zábavu. Nezávislý kritik a člen newyorských filmových kritikov Circle uviedol, že ich myšlienka dohody Disney – Fox znepokojuje.
3. novembra 2017 spoločnosť Disney zakázala Los Angeles Times zúčastniť sa na tlačových projekciách svojich filmov ako odplatu za referát o politickom vplyve článku v kalifornskom Anaheime v septembri toho istého roku. 7. novembra však Disney zmenila svoje rozhodnutie po masívnych protestoch a odsúdení mnohých významných publikácií a autorov vrátane The New York Times, kritika časopisu Boston Globe Ty Burra, blogerky The Washington Post Alyssy Rosenbergovej, riaditeľky filmu Vrásky v čase Ava DuVernay, webové stránky The AV Klub a Flavorwire a organizácie filmových kritikov, ktoré hrozili diskvalifikáciou disneyovských filmov z ich koncoročných ocenení ako odvetu, konkrétne Národná spoločnosť filmových kritikov, Asociácia filmových kritikov Los Angeles, New York Film Critics Circle a Bostonská spoločnosť filmových kritikov .
Jason Bailey, redaktor časopisu Flavorwire, si myslel, že spôsob, akým Disney zaobchádza s Los Angeles Times, je „absolútne mrazivý“, pretože sa obával, že po fúzii to bude bežnejšie:
Jeden filmový spisovateľ uviedol, že „Osobne sa obávam, že toto veľké štúdio bude čoraz menej potrebovať tlač. Nemyslím si, že sa niečo drastické zmení okamžite, ale myslím si, že je dôležitejšie ako kedykoľvek predtým, aby reportéri v oblasti zábavy dodržiavali novinárske hodnoty. Nie sme ich PR náručou, nech by nás chceli mať akokoľvek. ““ Iný filmový reportér povedal: „Ako kritika som nechal Disneyho povedať, že ma nechcú pozvať na [jeho] film, pretože sa mi nepáčil ten posledný. Skutočne ma desí, keď sledujem, ako získavajú ešte viac moc.“.

Divadlá

Na rozdiel od iných štúdií má Disney reputáciu prísnych podmienok, ktoré sú pre jeho filmy vnucované majiteľom divadiel, ako napríklad Avengers: Age of Ultron a Star Wars: The Last Jedi. Pokiaľ ide o druhú možnosť, Disney požadovala zníženie domáceho predaja vstupeniek o 65% (namiesto minimálneho zníženia o 55% až 60%) spolu so štvortýždňovým zadržaním na každom mieste konania a s 5% pokutou pre každého majiteľa divadla, ktorý pokazí ktorúkoľvek časť zmluvy vrátane uvedenia filmu mimo plátna. Ak by k dohode medzi Disney a Foxom došlo koncom roka 2016, domáca pokladňa spoločnosti Disney by sa v roku 2017 rovnala 4,5 miliardám dolárov alebo 40% podielu na trhu, čo je číslo, ktoré nikdy žiadne veľké štúdio nezasiahlo. Niektorým by dohoda poskytla spoločnosti Disney bezprecedentnú trhovú silu v tomto priemysle.
Jeden z vedúcich distribučného štúdia dohodu odsúdil a uviedol, že „Keby som bol nezávislým divadlom typu mama-pop, tak by som sa len zavrel; neexistuje spôsob, ako prežiť. Ako s tým rokujete, keď máte 40% podiel na trhu?“ John Roper, generálny riaditeľ divadla Phoenix vo Fort Nelsone v Britskej Kolumbii, uviedol, že Disney / Fox ho znepokojoval ešte prísnejšími pravidlami v budúcnosti a uviedol: „Nie je dobré pre žiadny priemysel, keď sa spoločnosť rozrastie do takej veľkej veľkosti . Disney drží všetky karty a my musíme hrať podľa ich pravidiel. Menšie kiná zostávajú iba v prachu. “ Roper sa rozhodol nepremietať film Star Wars: The Last Jedi kvôli prísnym podmienkam Disneyho, podľa ktorých musí divadlo premietať film štyri týždne v kuse a hrať ho štyrikrát denne (na rozdiel od iných štúdií, ktoré na jeho uskutočnenie požadujú minimálne dva týždne). spustite film a hrajte ho jedenkrát denne). Kino Elkader v Elkader v Iowe sa z rovnakého dôvodu odhlásilo z filmu. Majiteľ Lee Akin uviedol: „Nemôžem dostať celé mesto do svojej sály za týždeň, nieto za štyri.“
V Brazílii požadoval Disney zníženie domáceho predaja vstupeniek Coco o 52% (namiesto historického zníženia o 50%) a niektoré kiná (až na výnimky vrátane zahraničných reťazcov, ako napríklad Cinemark Theatres a Cinépolis) tento film bojkotovali. Coco sa zobrazil na 618 obrazovkách, proti 919 obrazovkám, ktoré ukazovali film Jumanji: Vitajte v džungli spoločnosti Sony Pictures.
22. novembra 2019 americké ministerstvo spravodlivosti formálne podalo návrh na federálny súdny príkaz na zrušenie dekrétov Paramount, ktorý bol prijatý po prípade z roku 1948 USA proti Paramount Pictures, Inc., ktorý požadoval odpredaj filmových štúdií a zakázali určité protisúťažné praktiky v distribučnom priemysle. Ministerstvo ako odôvodnenie uviedlo meniacu sa realitu odvetvia, ktoré sa začalo spoliehať na online príjmy, ako napríklad streamovacie služby. David Sims z The Atlantic napísal, že takýto krok by pre divadelný priemysel veľmi narušil:
Národná asociácia majiteľov divadiel (NATO), ktorá zastupuje veľké divadelné reťazce, vyjadrila znepokojenie nad kalnou budúcnosťou, ktorú by DOJ mohlo vytvoriť, slovami: „Ak by boli vystavovatelia nútení rezervovať si väčšinu svojich obrazoviek na veľkých štúdiových filmoch pre väčšinu tento rok by to ponechalo malý alebo žiadny priestor pre dôležité filmy z menších štúdií. “

Odvetvie platenej televízie

Prezident a generálny riaditeľ Americkej káblovej asociácie Matthew M. Polka dohodu spochybnil a vyzval federálne regulačné orgány, aby fúziu „úplne preskúmali“. Bol znepokojený tým, že jeho menší predplatitelia televíznych zložiek musia vyjednávať multikanálové dohody s monštrom, ktoré kombinuje regionálne športové siete Foxu s ESPN a jej kádrom RSN zameraných na vysokoškolské konferencie, ako aj s väčšinovým podielom v Hulu:
Mnoho európskych telekomunikačných spoločností tiež vyjadrilo znepokojenie nad dohodou Disney – Fox, pretože sa domnievalo, že do balíka boli zahrnuté spoločnosti Sky plc a Sky UK, pretože slúži takmer 23 miliónom domácností v Británii, Írsku, Nemecku, Rakúsku a Taliansku. Prevzatie spoločnosti Sky spoločnosťou Disney by bolo podľa odhadov spoločnosti Eikon väčšie ako spoločnosti RTL Group, Mediaset, ITV, ProSiebenSat.1 Media, Viasat a Vivendi, čo by spoločnosti Sky umožnilo expandovať na nové trhy a uchádzať sa viac o práva na šport a ďalší obsah. Niektorí sa domnievali, že spoločnosť Sky UK vlastnená spoločnosťou Disney by bola pre jej konkurentov platenej televízie najškodlivejšia, pretože investovala do obsahu na krížový predaj televízie s mobilnými službami, aby vytlačila viac zo svojich zákazníkov. Hedgeový fond s malým podielom v spoločnosti Sky sa sťažoval, že dohoda medzi Disney a Fox by mohla stáť menšinových akcionárov britského satelitného vysielača poriadnu prémiu, pokiaľ britské regulačné orgány nezasiahnu.
Generálny riaditeľ spoločnosti Dish Network Erik Carlson uviedol, že trhové fúzie, ako napríklad dohoda Disney – Fox, môžu vážne obmedziť počet spoločností poskytujúcich obsah svojim zákazníkom. Carlson uviedol v relácii CNBC „Squawk on the Street“, že „skutočne zastávame pozíciu, v ktorej najskôr myslíme na zákazníka a zákazníka.“.

Zábavný priemysel

Cech spisovateľov Ameriky západnej, odborová organizácia zastupujúca autorov filmov, televízie a iných médií, napísala, že:
Tom Rothman, predseda filmovej skupiny Sony Pictures Entertainment Motion Picture Group a bývalý spolupredseda spoločnosti Fox Filmed Entertainment, uviedol, že dohoda medzi spoločnosťami Disney – Fox bola nebezpečná: „Konsolidácia pod obrovskými podnikovými mandátmi zriedka podporuje tvorivé riskovanie. A z dlhodobého hľadiska Je vždy výzvou konkurovať horizontálnej monopolnej moci. ““
James Mangold, režisér adaptácie Fox na Marvel The Wolverine a jeho pokračovanie Logan s hodnotením R, vyjadril obavy, že dohoda môže viesť k schváleniu podobného filmu, ktorý môže mať obmedzenejšiu príťažlivosť ako konvenčný trhák Marvel, čím obmedzuje príležitosti pre niektoré filmových tvorcov, ako aj spotrebiteľov. Mangold uviedol, že „Ak v skutočnosti menia svoj mandát a mení sa to, čo majú robiť, bolo by mi to smutno, pretože to znamená menej filmov.“
Na udeľovaní filmových cien Critics ‚Choice 11. januára 2018 producent J. Miles Dale, ktorý prijal filmovú cenu Critics‘ Choice za najlepší film pre film The Shape of Water, vyzval Disney, aby sa „nemýlilo“ s nezávislým štúdiom Fox od spoločnosti Century Century. Searchlight Pictures hovorí: „Robia také filmy, aké potrebujeme nakrúcať, chceme točiť a ľudia to musia vidieť.“
Spisovateľ Marc Guggenheim, ktorý je známy svojou prácou pre Arrowverse pre The CW, uviedol: „Ako spisovateľ nie som veľkým fanúšikom týchto veľkých podnikových konsolidácií. Nemyslím si, že sú nevyhnutne dobré pre autorov, režisérov, producenti a herci. Ja tiež ako Američan nemám rád tieto veľké podnikové fúzie. Nemyslím si, že sú nevyhnutne dobré pre túto krajinu. “
Potenciálna akvizícia spoločnosti Fox spoločnosťou Disney vyvolala v zábavnom priemysle obavy, že menšie mediálne spoločnosti vrátane Viacom, CBS Corporation, Lionsgate a Metro-Goldwyn-Mayer budú musieť konsolidovať alebo predať, aby zostali konkurencieschopné.
13. februára 2018 podpísal televízny producent Ryan Murphy, dlhoročný spolupracovník spoločnosti 20th Century Fox Television, päťročnú dohodu s Netflixom vo výške 300 miliónov dolárov, čo je krok považovaný za veľkú ranu pre Fox a Disney. Murphy ako hlavný dôvod odchodu uviedol dohodu Disney – Fox s argumentom, že jeho sloboda podľa Disneyho zákona môže byť výrazne obmedzená pri vytváraní nového obsahu podstupujúceho riziko.
Jeff Bock z Exhibitor Relations vyjadril nádej, že spojenie si vynúti kreativitu v iných štúdiách, ako je Paramount, ktoré by sa mohlo zamerať na filmy s nižším rozpočtom, pretože vedel, že pri výrobe veľkorozpočtových trhákov nemôže konkurovať spoločnosti Walt Disney (po akvizícii spoločnosti Fox).
Generálny riaditeľ spoločnosti Viacom Bob Bakish uviedol, že dohoda medzi spoločnosťami Disney – Fox poskytuje „veľmi skutočnú príležitosť“ na získanie nových výkonných a kreatívnych talentov v spoločnosti Paramount a ďalších štúdiách uprostred „dislokácie spojenej so zmenou vlastníctva“ v spoločnostiach Disney a Fox. Bakish tiež navrhol, aby Viacom a ďalšie spoločnosti mohli poskytovať nový obsah pre streamovacie služby, ako je Netflix, akonáhle Disney v roku 2019 odstráni ich obsah zo služby.
Spolupredseda a generálny riaditeľ štúdia Walt Disney Studios Alan F. Horn uznal, že Disney má v zábavnom priemysle problémy, najmä po akvizícii spoločnosti Fox, bránil sa však proti obvineniam z monopolu:
Tom Reimann z Collider uviedol, že „Hornova bizarná, nesourodá racionalizácia smeruje k zdanlivo zámernej zahmlievaniu vo viacerých bodoch“, keď uviedol, že „poukázal na to, že Disney nakrúca širokú škálu filmov (dve témy spolu nesúvisia), pričom pripúšťa iba že Disney má „veľmi mastné percento pokladne“ bez toho, aby uznala, že štúdio odkúpilo väčšinu svojej zmysluplnej konkurencie. ““

Politická reakcia

Prezident Donald Trump ocenil obe spoločnosti za spojenie, pretože je presvedčený, že je to najlepšie pre americké pracovné miesta.

Americký predstaviteľ David Cicilline z Rhode Island, poradový demokrat v protimonopolnom podvýbore Snemovne reprezentantov, však vyjadril znepokojenie nad transakciou.

Vo vyhlásení uviedol, že „Disneyho kúpa spoločnosti 21st Century Fox hrozí odovzdaním kontroly nad ešte väčším počtom televíznych, filmových a spravodajských obsahov do rúk jediného mediálneho giganta. Ak bude schválená, táto akvizícia by mohla spoločnosti Disney umožniť obmedziť to, čo spotrebitelia majú.

môžu sledovať a zvyšovať svoje účty za káble, “uviedol.

„Disney získa viac ako 300 kanálov, 22 regionálnych športových sietí, kontrolu nad Hulu a významnú časť spoločnosti Roku.“ “

Ostatné komentáre

Richard Greenfield, analytik spoločnosti BTIG Research, napísal, že kombinované aktíva spoločností Disney a Fox budú mať divadelný trhový podiel 39%:
V reakcii na dohodu Disney – Fox analytik Andy Hargreaves z KeyBanc Capital Markets Inc. znížil akcie spoločnosti Fox z nadváhy na Sector Weight bez určenia cenového cieľa. Hargreaves uviedol, že aj keď je fúzia pre obe spoločnosti pozitívna, prináša vysoké protimonopolné riziko z dôvodu potenciálneho podielu spoločnosti Disney na divadelných príjmoch, podielu domácich káblových aktív, silnej pozície v športe a sily už vynútiť preferenčné obchody s vlastníci káblov, satelitov a kín.
David Balto, protimonopolný právnik a bývalý politický riaditeľ FTC, uviedol, že začlenenie regionálnych športových sietí dá spoločnosti Disney väčšiu páku u distribútorov káblových a satelitných služieb: „Akékoľvek zvýšenie športového programovania spoločnosti Disney bude mimoriadne problematické a bude predmetom intenzívnej kontroly“. .
John Simpson z aktivistickej skupiny Consumer Watchdog uviedol, že dohoda „dodá príliš veľa monopolnej moci spoločnosti Disney, ktorá je známa bezohľadným hrdinstvom, taktikou tvrdej gule“, a „môže znamenať iba vyššie ceny a menší výber pre spotrebiteľov“.
Barton Crockett, mediálny analytik spoločnosti B. Riley FBR, uviedol, že „Disney sa stáva Wal-Martom Hollywoodu: obrovský a dominantný. Bude to mať veľký vplyv hore a dole v dodávateľskom reťazci.“
Ian Bezek, prispievateľ do InvestorPlace, spochybnil základné dôvody fúzie a opýtal sa, prečo je potrebné, aby Disney získal obchod s filmovou produkciou a káblovým športom Fox za takúto „vysokú cenu“, vzhľadom na už zdravé pozície spoločnosti Disney v oboch odvetviach:
Jonathan Barnett, profesor práva na Právnickej fakulte univerzity v južnej Kalifornii, tvrdí, že pri zvažovaní poskytovania streamovacích služieb na rovnakých trhoch ako divadlá by sa obavy z Disneyho kontroly „podstatne znížili“.
Matt Stoller vo svojom článku pre web Pro-Market tvrdil, že :.

Získané spoločnosťou Disney

Disney získalo väčšinu zábavných aktív 21. storočia Fox.

Tie obsahujú:.

Odčlenené od spoločnosti Fox Corporation

14. novembra 2018 vyšlo najavo, že nová nezávislá spoločnosť, ktorá sa predbežne volala „New Fox“, bude mať názov Fox Corporation.

Spoločnosť implementovala svoju štruktúru 1. januára 2019. Medzi jej aktíva patrí vysielanie, spravodajstvo a šport spoločnosti Fox.

Zahŕňajú :.

Odpredané / byť odpredané

Majetok, ktorý bol pôvodne súčasťou akvizície majetku spoločnosti Fox spoločnosťou Disney, ale od tej doby sa plánoval jeho predaj tretím stranám

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *