Tony Spaeth

Otto Lucien Anton „Tony“ Spaeth ‚, Jr. (6. februára 1934, Saint Louis, Missouri) je plánovač, konzultant, kritik a učiteľ podnikovej identity.

V jeho práci sa vyvinul predpoklad, že inštitucionálne systémy značkovania sa najlepšie chápu ako nástroje vodcovstva – nástroje na zabezpečenie jasnosti smerovania, motivácie výkonnosti a ovplyvňovania štrukturálnych zmien, ako aj na oživenie prítomnosti na trhu:

Skoré roky

Počas jeho detstva si Spaethovi rodičia vzali Anthonyho Baileyho (vtedy sám dieťa) ako vojnového utečenca;

Bailey odvtedy rozpráva príbeh svojich spoločných detských rokov v knihách America, Lost & Found a England, First & Last

Neskôr práca

Od základne v Rye v New Yorku poskytovala Spaeth od roku 1990 plánovanie identity a tvorivé poradenstvo desiatkam klientov v rôznych kategóriách.

Má na svedomí také korporátne značky ako Dow Jones, Eastman Chemical, Celera Genomics, Flowserve, Commonfund, FIRST Robotics a Outward Bound USA.

Od roku 1998 Spaeth na svojich webových stránkach Identityworks.com – služba Tony Spaeth / Identity (teraz ukončená), preskúmal pozoruhodné nové identity strategického alebo tvorivého záujmu, s primeraným kreditom pre vrchných riadiacich pracovníkov a dizajnérov.

Táto stránka tiež poskytovala rôzne analytické a plánovacie nástroje pre študentov brandingu a dizajnu po celom svete a obsahovala fórum identity, kde sa globálna skupina popredných mysliteľov a odborníkov zaoberala problémami identity.

Prehľad ročného rebrandingu spoločnosti Spaeth v časopise Conference Board Review priniesol významný záznam pokrývajúci viac ako dve desaťročia zmeny Corporate Identity :.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *