Mince Lundy (Coins of Lundy)

Mince Lundy sú neoficiálne otázky meny z ostrova Lundy, v Bristolovom kanáli mimo západného pobrežia Anglicka.

Dve bronzové mince, „pol puffin“ a „jeden puffin“, boli vydané s dátumom 1929 a predstavoval portrét Martin Coles Harman, ktorí vlastnili ostrov a bol zodpovedný za túto otázku.

Mince sa opäť zasiahli mierne modifikované návrhy a aktualizované termíny v roku 1965, 1977 a 2011, ako pamätné tokeny, ktoré nie sú určené na obeh.

Vydanie mince 1929

Prvá otázka bola vydaná v roku 1929 samo-deklarovaným ‚Kráľ Lundy‘, Martin Coles Harman, ktorý bol anglickým podnikateľom, narodený v roku 1885 v Steyning, Sussex, ktorý kúpil Lundy v roku 1925. Tam boli dva mince – pol puffin A jeden puffin, ktorý bol hodnotený v tej istej nominálnej hodnote ako British Halfpenny a Penny. Vodcovi mincí zobrazuje portrét, ktorý je vľavo s ‚Martin · Coles · Harman‘. Hrany mincí sú nápisom „LUNDY LIMPLY A LEAKS“, odkaz na dvaja majáky ostrova. Zadok polovice puffínovej mince zobrazuje hlavu Puffin; Polovica pufinátu. Reverzne z jednej mince pUffin zobrazuje puffinu, ktorý sa nachádza na skalnaté rímse. Underssy a silný dizajn mincí sa považuje za viac ako kompetentný s významnými modernistickými dotykmi, ktoré predpokladajú vysokú školskú dochádzku 1930s. Minca sa nazýval puffin, pretože ostrovani mali dlhú históriu plodín puffin perie pre potraviny a iné komodity. Mince boli vyrobené z bronzov a pristál Harman v ťažkostiach s britskými orgánmi v roku 1930 za neoprávnené razenie peňazí.
Návštevníci z ostrova si mohli vymieňať všetky zostávajúce ‚puffiny‘ v bankách v Bideforde, ktorí potom vrátili Lundy mince na ostrov (mince správy 1999). Mince boli zasiahnuté v Birminghame Mint Ralph Heaton, Birmingham Ltd. Peniaze videli skutočné, ak je to obmedzené. Martin Coles Harman zomrel v roku 1954.
50 000 bronzových tokenov o veľkosti penny boli razené Ralph Heaton & Sons, Birmingham v roku 1929, spolu s podobným počtom článkov o veľkosti polenca. Cena bola 50/9 za 1000 pre väčšie a 26/6 pre menšie, a tam bol $ 100 poplatok za prípravu dizajnu a potopenia zomrie.
Mince bronzového vzoru v roku 1929 existujú s hrubšou prírubou a nedostatkom nápisu okraja. Podrobnosti o lícom a reverzni sa tiež mierne líšia. Mince sú vysoko zberateľské, aj keď na otvorenom trhu ich ceny zostávajú celkom rozumné.

Súdne prípady

Harman poslal vzorové mince na kráľovskú mincovňu a poďakoval za nich, aj keď ho varovali o oddiele 5 zákona o minciach roka 1870. Harman odpovedal, že Lundy bol malým kráľovstvom v Britskej ríši, ale z Anglicka.

Uznával kráľa Georgea V ako hlava štátu, ale bol Adamant, že Lundy bola samosprávna Dominionom v Britskej ríše.

To viedlo k návšteve DEVONA CONSTABULARY A SUPP.

Skrutka a iní dôstojníci hlásili vidieť mince (tokeny) v používaní Marisco Tavern, zmiešané so štandardnou britskou cisárskou mincou.

Harman stratil svoj prípad na drobných zasadnutiach v Bideforde a odvolal sa na High Súdny dvor, kde sa stratil a bol pokutovaný £ 5, s pätnástimi Guinasami (15 15 £) náklady.

Niektoré podrobnosti súdnych prípadov

SIR HOUGH N. GRENVILLE STUCLEY bol predsedajúci sudca na drobnej sessions divízie súd, ktorý vyskúšal prípad suptu. MARTIN COLES HARMANMA, OBJEDNÁVKA DO 5. ROKUJÚCICH VÁM, 1930, na ostrove Lundy v kraji Devon, urobil nezákonne ako token pre peniaze vydávajú kus kovu Hodnota jedného polenca, v rozpore s oddielom 5 zákona o minciach 1870.
Odvolací súd sa konal 13. januára 1931 na divízii Benchu ​​kráľovi Najvyššieho Súdneho dvora, v Londýne, a to bolo v tom čase dúfal, že by sa postavil stav Lundy raz a pre všetkých. To nebolo – ale to ukázalo, ako úplne zmätená situácia bola. Vo svojej obrane, Harman povedal, že má každé právo na mäty peniaze, pre Lundy, vo svojich slovách, bol „vest-vreck-veľkosť, samosprávna dominion,“ z ríše pre každý praktický účel. Obyvatelia Lundy poukázal, nikdy nezaplatil žiadne dane do Anglicka a neboli zodpovední colným orgánom, keď tam išli, pre samotný Lundy bol bezplatným prístavom. Generálny prokurátorovi, ktorý bol prokuratúrou Harman, povedal, že Lundy bola určite utópia, ale jej obyvatelia by boli rovnako šťastní, ak tvár kráľa Georgea V, a nie Harman, boli znázornené na mene miesta. (Harmanova tvár bola na prednej strane mincí, a ten puffin na chrbte. Tam boli dva denominácie, jeden-puffin mince a pol-puffin mince, úhľadne kabriolet na penny a ha’penny na legálne výmenný kurz.).

Problém z roku 1965 Lundy

V roku 1965 sa uskutočnilo druhé vydanie mincí, ktoré urobili John Pinches.

Bola to pamätná otázka, aby si pripomenula 40. výročie nákupu Lundy Martin Coles Harman.

Mince majú rovnaký dizajn ako emisné mince 1929, ale majú jednoduché hrany a dátum roku 1965.

Boli zasiahnuté v dôkazoch, v bronze, niklu a zlatom.

Boli vydané v osobitnom prípade, ktoré existujú aspoň dve odrody.

Bolo vydaných 3000 súborov základných kovov a 25 zlatých sada.

Na rozdiel od súborov bolo vydaných 25 rôznych denominácií odolného zlata na účely prezentácie.

Bolo oznámené, že môžu existovať falzifikáty Lundy Puffin.

Zdá sa, že je to nepravdepodobné a môže to byť taký zmätok s „vzorovými mincami“ alebo medzi otázkami 1929 a 1965, vyústilo do chybného výkladu.

Na rozdiel od otázok z roku 1929, ktoré sa obiehali, tieto sa všeobecne nepovažujú za numizmatické položky.

Lundy mince – 1929, 1965, 1977 a 2011

1929 1 Puffin mince

1965 Case Fantasy Mince

1965 Podrobnosti Fantasy Coin

1965 Fantasy Coin Set

1977 Puffin mince

2011 1 Puffin mince

1977 mince

V roku 1977 Queen Elizabeth II navštívil Lundyho ostrova ako súčasť osláv jej strieborného Jubilejda.

1,977 Puffin a polovičný Puffin Proof Stupeň medené tokeny boli vyrobené s týmto dátumom.

Dizajny sú veľmi podobné, ak nie sú identické s otázkami z roku 1929 a 1965, ale nenesú nápis z okraja.

Nie je jasné, keď boli razené, keď sa v roku 2014 prišli len na numizmatický trh.

2011 mince

Sada piatich ‚Fantasy‘ Lundy mincí bola uvedená na predaj v roku 2011. Tieto päť týchto mincí sú datované do roku 2011 a sú v puffin denominácii: polovica, jedna, dve, štyri a šesť P. Táto súprava je odlišná od iba polovice a jedného puffinu

Mince boli vydané v minulosti.

Nosia rovnaký okrajový nápis ako pôvodný 1929 mincí, hoci nápis je namiesto zvýšeného a podobného, menej odvážneho vyryté portrét Martin Coles Harman.

Polovica a jedna p sú medené pokovované mosadz, dvaja a štyri sú v mosadze a šesť p je medený nikel.

Polovica a jeden puffin mince sú menšie.

Puffin 1929 a 1965 je 29,29mm, zatiaľ čo Puffin 2011 je 27,3 mm.

Polovica puffinov sú takmer identické.

Dva p má dva puffiny lietania, štyri p a lundy maják so štyrmi puzdrámi lietajúcimi vedľa neho a šesť p má hrad Tresco na zadnej strane so šiestimi puffins lietajúcimi nad ním.

Šesť p mince má reeded okraj a je veľkosť koruny.

Kvalita týchto mincí je pomerne vysoká.

Thomas Bushell a mincí občianskej vojny

Ďalším možným spojením s mincialkou existuje prostredníctvom aktivít Thomasu Bushell, priateľa Francis Bacon, silného priaznivca kráľovskej príčiny počas prvej anglickej občianskej vojny a experta na ťažbu a horniny.

Tvrdilo sa, že počas svojho pobytu na LUNDY vyrábal mincovanie pre kráľa Karola I, avšak nebol nájdený konečný dôkaz a zostáva špekulácie.

Držal Lundy pre kráľa a to bola posledná časť spolkových krajín, aby sa kapitulali na víťazné parlamentné sily po obkľúčení trvalej roka.

Bibliografia

Becker, Thomas W. (1961).

Puffin mince LUNDY.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *