Tabuľky historických výmenných kurzov do dolára Spojených štátov (Tables of historical exchange rates to the United States dollar)

Nižšie je uvedené historické výmenné kurzy v porovnaní s dolárom USA, v súčasnosti najrozšírenejšou menou na svete. Výmenný kurz predstavuje hodnotu jednej meny v inom. Výmenný kurz medzi dvoma menami sa časom kolíše. Hodnota meny vo vzťahu k tretej mene sa môže získať rozdelením jednej ceny U.S. Dollar. Napríklad, ak existujú ¥ 120 do dolára a 1,2 € na dolár, potom číslo jen na euro je 120 / 1,2 = 100.
Veľkosť čísel v zozname neznamená, samy o sebe, silu alebo slabosť konkrétnej meny. Napríklad, U.S. Dollar by mohol byť zajtra vyvážený tak, že 1 nový dolár mal hodnotu 100 starých dolárov. Potom by všetky čísla v tabuľke boli vynásobené sto, ale neznamená to, že všetky svetové meny práve slabšie. Je však užitočné pozrieť sa na zmenu času určitého výmenného kurzu. Ak sa počet dôsledne zvyšuje časom, potom je to silné označenie, že ekonomika krajiny alebo krajín, ktoré využívajú túto menu, sú v menej robustnom stave ako v oblasti Spojených štátov (pozri napr. Turecká Lira). Výmenné kurzy vyspelých ekonomík, ako sú napríklad Japonsko alebo Hongkong, proti Dollaru, majú tendenciu kolísať hore a dole, čo predstavuje oveľa krátkodobé relatívne ekonomické silné stránky, a nie pohybujú sa v určitom smere.
Údaje sa prijímajú v rôznych časoch roka alebo možno priemer za celý rok. Niektoré údaje za roky 1997-2002 sa týkajú sadzby, alebo v blízkosti tohto roka 1. januára. Niektoré údaje za rok 2003 odkazujú na sadzby 28. mája pre krajiny začínajúce s A-E, a 2. júna pre krajiny uvedené F-Z. Výmenné kurzy sa môžu značne líšiť aj do jedného roka, a preto sa aktuálne sadzby môžu líšiť od tých, ktoré sú uvedené tu. Lektorka.

2020 Výmenný kurz

Výmenný kurz USD v máji 2020 podľa XE:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *