Zilliqa (ZIL), kryptoprojekt zo Singapuru

Zilliqa je projekt pre kryptomeny, ktorého cieľom je dosiahnuť, aby boli blockchainy rýchlejšie a škálovateľnejšie. Využíva technológiu shardingu na zefektívnenie procesu konsenzu, takže Ethereum a ďalšie blockchainy môžu hostovať distribuované aplikácie alebo úspešne poskytovať rýchle spracovanie transakcií.

Kde nakúpiť Zilliqa

Krypto burzy, ktoré už ponúkajú ZIL:

  • Binance : Podporované páry sú ZIL / BTC, ZIL / ETH, ZIL / BNB
  • Huobi : Podporované páry sú ZIL / BTC, ZIL / ETH, ZIL / USDT
  • Gate.io : Podporované páry sú ZIL / ETH, ZIL / USDT
  • KuCoin : Podporované páry sú ZIL / BTC, ZIL / ETH

Pozadie

Zilliqa bol pôvodne vyvinutý tímom z výpočtovej školy Národnej univerzity v Singapure na základe výskumnej práce z roku 2016 o zlomkoch, ktorú vykonal tamojší docent Prateek Saxena. Spolu so Saxenou vytvorili Max Kantelia a Juzar Motiwalla v roku 2016 spoločnosť Anquan Capital, ktorá v júni 2017 začlenila spoločnosť Zilliqa Research s cieľom založiť blockchain. Dong Xinshu bol prijatý do funkcie generálneho riaditeľa spoločnosti, Yaoqi Jia ako technický riaditeľ a Amrit Kumar ako vedúci vedecký pracovník. Všetci traja predtým pracovali ako výskumní pracovníci v spoločnosti Saxeena.

Do konca novembra 2020 dosiahla jeho trhová kapitalizácia takmer 14 miliónov emitovaných ZIL 340 miliónov dolárov. Podľa trhovej kapitalizácie spoločnosti CryptoCompare, online agregátora údajov a spravodajskej služby, sa umiestnila na 43. mieste medzi kryptomenami.

Do spustenia mainnetu Zilliqa bol token ZIL vyťaženým tokenom ERC-20, ktorý bol súčasťou siete Ethereum. Bola použitá ako stimulačná platba na overenie transakcií, zaplatenie transakčných poplatkov a platbu za inteligentné vykonávanie zmluvy na hlavnej sieti Zilliqa.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *