Júl Job Stimulus (July Jobs Stimulus)

Júlový stimul pre pracovné miesta je stimulačný balík vo výške 7,4 miliárd EUR, ktorý oznámila Írska vláda 23. júla 2020 v reakcii na ekonomický dopad pandémie COVID-19 v Írskej republike. Balík obsahuje 50 opatrení na podporu hospodárskeho oživenia a na návrat ľudí do práce. Výdavky zahŕňajú predovšetkým 115 miliónov EUR na aktívne cestovanie, verejnú dopravu a obnovu dopravnej infraštruktúry, 75 miliónov EUR pre základné a stredné školy na vykonanie rekonfiguračných prác potrebných na podporu znovuotvorenia škôl na konci augusta a septembra 2020 a 112 miliónov EUR na zamestnanosť služby a podpora na dodanie 47 500 miest na školenie a učňovskú prípravu a balík obchodných podpôr vo výške 450 miliónov EUR vrátane grantu na reštart 250 miliónov EUR na poskytnutie priamej grantovej pomoci podnikom s počtom zamestnancov do 250, ktoré im pomôžu s nákladmi spojenými s opätovným otvorením a opätovným zamestnaním pracovníkov .
Platba v pandémii v nezamestnanosti COVID-19, ktorá sa má ukončiť 10. augusta, sa predĺži do apríla 2021 a počas tohto obdobia sa postupne zníži na 203 EUR týždenne na základe predpandemických zárobkov žiadateľa ako súčasť balíka. Od 17. septembra 2020 sa program uzavrie s novými žiadosťami a celková miera platby sa zníži z 350 EUR na 300 EUR. Dočasný program dotácií na mzdy COVID-19 bude v septembri 2020 nahradený programom dotácií na mzdy v zamestnaní, ktorý potrvá do apríla 2021.

Opatrenia

Balík obsahuje nasledujúce opatrenia

Grant na podporu podnikania

Ministerka sociálnej ochrany Heather Humphreysová 14. augusta otvorila žiadosti o novo prepracovaný Grant na podporu podnikania určený na pomoc ľuďom, ktorí od 18. mája prešli z pandemickej platby v nezamestnanosti COVID-19 na samostatnú zárobkovú činnosť.

Grant na podporu podnikania má hodnotu až 1 000 EUR na osobu a je určený pre živnostníkov, ako sú inštalatéri, elektrikári, stolári a taxikári, ktorí neplatia komerčné sadzby.

Schéma zostať a minúť

3. septembra v rámci stimulu Jobs Stimulus Taoiseach Micheál Martin, minister financií Paschal Donohoe a ministerka pre cestovný ruch, kultúru, umenie, Gaeltacht, šport a médiá Catherine Martin spustili program Pobyt a výdavky s cieľom podporiť predaj v hotelierstve

mimosezónneho sektora, čo bolo negatívne ovplyvnené výsledkom dohody COVID-19, ktorá potrvá od 1. októbra 2020 do 30. apríla 2021. Schéma poskytuje maximálnu sumu 125 € v dobropisoch na daň z príjmu platiteľom dane, ktorí minú

na 625 EUR v reštauráciách, krčmách, hoteloch, penziónoch a iných kvalifikovaných podnikoch.

Schéma kreditnej záruky COVID-19

7. septembra otvorili Tánaiste a minister podnikania, obchodu a zamestnanosti Leo Varadkar, minister financií Paschal Donohoe, minister verejných výdavkov a reforiem Michael McGrath a minister poľnohospodárstva, výživy a námorníctva Charlie McConalogue nové 2 miliardy eur COVID-19

Systém záruk za úvery poskytujúci írskym podnikom vrátane spoločností v poľnohospodárskom a rybárskom priemysle prístup k nízkonákladovým pôžičkám v reakcii na dopady COVID-19.

Schéma umožňuje malým a stredným podnikom požičať si až 1 milión EUR, pričom 80% úveru zaručuje štát.

Schéma úverovej záruky COVID-19 je najväčšou štátom zaručenou zárukou za pôžičku pre podniky v histórii Írska.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *