Regionálny pakt guvernérov na Stredozápade (Midwest Governors Regional Pact)

Regionálny pakt guvernérov na Stredozápade je medzištátny kompakt medzi siedmimi stredozápadnými štátmi v USA, ktorý má koordinovať potlačenie ekonomických obmedzení zavedených vládami štátov v reakcii na pandémiu COVID-19.

17. novembra 2020 sa všetci guvernéri paktu zúčastnili videozáznamu, v ktorom vyzývajú svojich občanov, aby sa naďalej sociálne dištancovali, „maskovali“ a podnikli ďalšie nevyhnutné kroky, aby zabránili prenosu vírusu v nadchádzajúcom sviatočnom období.

Dohoda

V spoločnom vyhlásení 16. apríla 2020 guvernéri štátov Illinois, Indiana, Kentucky, Michigan, Minnesota, Ohio a Wisconsin oznámili vytvorenie regionálneho partnerstva na Stredozápade pre COVID-19, podobne ako v prípade Paktu západných štátov, ktorý tvorilo päť

západné štáty a východné štáty Rada pre viac štátov tvorená siedmimi severovýchodnými štátmi.

Skupina sa dohodla na zvážení štyroch faktorov, kedy je potrebné znovu otvoriť ekonomiku, a to:

Čo sa týka toho, prečo Iowa nebola zahrnutá do uvedeného paktu, guvernérka Kim Reynoldsová to odmietla komentovať, ale ubezpečila, že „sa bude podľa jej slov„ naďalej zúčastňovať rozhovorov s blízkymi guvernérmi, keď sa pripravujeme na otvorenie štátu v nasledujúcich týždňoch “.

hovorca Pat Garrett.

Pritzker však uviedol, že „Iowa sa rozhodla nebyť toho súčasťou.“

Guvernéri z Missouri, Severnej Dakoty a Južnej Dakoty tiež údajne odmietli vstúpiť do tohto partnerstva.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *