Sledovanie peňazí (Currency bill tracking)

Sledovanie meny Bill je proces (zvyčajne uľahčený niektorým z viacerých webových stránok zriadených na tento účel) sledovania pohybu bankoviek, podobne ako ornitológovia sledovať migrácie vtákov ich zvonenia.

Sledovanie meny Bill Sledovanie stránok môžu sledovať menu medzi užívateľmi tejto webovej stránky.

Užívateľ môže zaregistrovať účet zadaním svojho sériového čísla, a ak už niekto iný zaregistroval účet, potom sa zobrazí „ROUTE“.

Niektoré stránky sledovania Bill podporujú značku pred výdavkami, zatiaľ čo iné nie.

To zvyčajne závisí od zákonov krajiny vydávajúcej menu.

Najobľúbenejšie meny pre sledovanie meny sú euro, dolár Spojených štátov (USD) a kanadský dolár (CAD).

Pozadie a právne postavenie

Pôvodne začínajúci v Spojených štátoch v polovici deväťdesiatych rokov, fenomén alebo hobby sledovania meny sa rýchlo rozšírili najprv do Kanady a potom ďalej. Najmä s sledovaním účtu Euro, trackers prevzali oveľa konkurencieschopnejšie a vytvorili komunity v rámci svojich stránok. Mnoho úspešných stránok obsahujú nejaký druh sociálnych médií, a to buď prostredníctvom lokality špecifické unikátne techniky alebo cez vonkajšie populárne stránky sociálnych médií. V eurozóne, pretože viaceré krajiny, ktoré prijali euro, to ľahko vedie k hospodárskej súťaži medzi trackermi v rôznych krajinách; V súťaži Spojených štátov sa zohráva v štáte alebo krajskej úrovni; A v Kanade, na pokrajinskej úrovni.
Značenie účtov v Kanade s atramentom alebo gumovou pečiatkou nie je nezákonná. V Spojených štátoch je označenie účtov nezákonné, ak existuje zámer, aby sa účet „nevhodne opätovne vydal“; Toto je však zriedka presadzované a ak je odsúdený len pokuta. Označenie je rozšírené v oboch krajinách. V eurozódiu nie je univerzálny a líši sa podľa regiónu. Európska centrálna banka považuje označenie účtov (ako aj ich zničenie), aby boli právne a neboli výlučné vládam.

Populárna mena Bill Sledovanie webových stránok

Niektoré z najobľúbenejších webových stránok pre sledovanie Bill zahŕňajú:

America

Kde je George?, Začal v decembri 1998, bola prvou stránkou, aby začala projekt sledovania meny a zostáva zďaleka najobľúbenejšou z miest, pričom počet účtov vstúpil do viac ako 294,782,100 v hodnote $ 1,585,043,180 k 10. februára 2020.

Stránka bola vytvorená Hank Eskin na sledovanie amerických dolárov a viedlo k vytvoreniu mnohých ďalších stránok sledovania.

Kde je Willy?

Pre CAD (Kanada).

Napriek webovej stránke začínajúce dva roky po kanadskom peňažnom tracker, je to najobľúbenejšie z kanadských sledovacích stránok.

TrackDollar, klon, kde je George, riadi niekým iným.

Európa

EurobillTracker sa začal 1. januára 2002 na sledovanie eurobankoviek.

Je to najväčší z miest na sledovanie euro.

DoshTracker, ktorý sa začal v roku 2001 a obnovený v roku 2012, umožňuje, aby sa v Spojenom kráľovstve av zahraničí sledovali libry Sterling Banknotes.

Oceánia

Tracker Money, začal v marci 2006, sleduje Austrálske doláre, keď cirkulujú okolo Austrálie a používa interaktívnu mapu Austrálie.

Umožňuje používateľom zadať sériové číslo poznámky, aby ste zistili, kde cestoval, ako aj prijatie budúceho upozornenia, ak je poznámka zadaný iným používateľom.

Stránka bola inšpirovaná sledovaním bankoviek v The Museum Inovácie v San Jose, Kalifornii, USA.

V populárnej kultúre

Akt sledovania účtu 20 dolárov bol záväznou témou medzi rôznymi príbehmi vo filme dvadsať dolárov.

Podobná schéma pre sledovanie Bill Bill – a povedal, že je inšpirovaný ňou – je bookcrossing, ktorý sleduje pohyb secondhand kníh, ktoré sú označené a potom „uvoľnené do voľnej prírody“.

V jednej epizóde československej komiksovej série Rychlé Šípy, chlapec klub uvoľní označenú 1 korunnú mincu a potom sledujú mincu cez Československo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *