Goonies (The Goonies)

GOONIES je 1985 American American Comedy Film Co-produkovaný a režírovaný Richard Donner z scenára Chris Columbus, založený na príbehu Executive producent Steven Spielberg. Vo filme, kapela detí, ktoré žijú v „Goon Docks“ susedstve Astoria, Oregon, sa pokúša zachrániť svoje domovy pred uzavretím trhu a tým, že objavujú starú mapu pokladov, ktorá ich vezme na dobrodružstvo, aby sa objavili Long-Lost Fortune of One-Eyed Willy, legendárny Pirát 17. storočia. Počas dobrodružstva sú prenasledovaní rodinou zločincov, ktorí chcú poklad pre seba.
Vyrobené Spielberg’s Amblin Entertainment, Warner Bros. Opustil film divadelného dňa 7. júna 1985 v Spojených štátoch. Film získal 124 miliónov dolárov na celom svete na rozpočet 19 miliónov dolárov a odvtedy sa stal kultovým filmom. V roku 2017 bol film vybraný na uchovávanie v národnom filmovom registri Spojených štátov v knižnici Kongresu ako „kultúrne, historicky alebo esteticky významné“.

Plot

Tvárou v oblasti uzavretia svojich domovov v oblasti Docks Docks Astoria, Oregon, na rozšírenú vidiecku klubu, skupina detí, ktoré sa nazývajú „goonies“ zhromažďujú sa konečný víkend spolu. Medzi goónia patria optimistovať vedenie Goonie Mikey Walsh, jeho starší brat Brandon, dáta podľa vynálezu, tkamentné ústa a nadváha Klutz kus.
Rudovanie cez Walshes ‚podkrovie, narazia na 1632 dubloon a starý poklad mapa, ktorá je údajne viesť k pokladu legendárneho pirátskeho „one-eyed Willy“, o ktorých sa domnieva, že sa nachádza niekde v blízkosti. Mikey považuje „jednooky Willy“, aby ste boli pôvodnou „Goonie“. Deti sa vyhýbajú Brandon a ich cestu k opustenej reštaurácii na pobreží, ktorá sa zhoduje s mapou; Brandon čoskoro nasleduje spolu s Andy, roztlieskavačkou na neho; A STEF, Andyho priateľ. Skupina rýchlo objavuje odchylnú reštauráciu je úkrytom rodiny Fratelli Family: Francis, Jake a ich matka Mama. Goonies nájdu tunel v suteréne a sledujú to, ale kus je zachytený fratellisom a uväzneným svojím deformovaným a nesmierne silným mladším bratovým lemom. Fratellis Interrogáte kus, kým neodhalí, kde odišli Goonies a začnú prenasledovať. Kus zostáva s lenivosťou, ale spriatel si ho. Potom, čo lenivá oslobodzuje obaja, cuck nazýva políciu a on a lenivosť sledujú Fratellis.
GOONIES sa zvyšujú niekoľko smrtiacich pascí v tunelov, pričom sa nachádzajú pred fratellisom. Nakoniec sa dostanú do Grottu, kde je Willyho pirátska loď, inferno, ukotvená. Skupina zistí, že loď je naplnená pokladom a začnú naplniť svoje vrecká, ale Mikey ich upozorňuje, aby si nebrali na množinu šupín pred Willy, pričom sa domnieva, že je to ich pocta. Keď opustia loď, Fratellis sa objaví a odpiera ich ich korisť. Robia goonies chodiť do dosky, kým sa cuck prichádza s lenivosťou a rozptyľuje fratellis dosť dlho na to, aby goonies skok cez palubu. Fratellis prinesie chytiť všetky poklad, vrátane tých, ktorí sú na Willyho váhách; To spúšťa ďalšiu jazdu na booby, ktorá spôsobuje, že Grotto jaskyni v. S pomocníkom, goonies a fratellis sotva uniknú.
Dve skupiny sa objavujú na pláži Astoria, kde sa stretnú s rodinami Goonies a políciou. Fratellis sú zatknutý, ale kus bráni lenivým hĺbkom; Pozýva lenivosť, aby žila s ním, ktorú prijíma. Ako deti opisujú svoje dobrodružstvo svojim rodičom, hasiči Walshes, Rosalita zistí, že mramorová taška Mikey je naplnená drahokamami, ktoré prevzal z lode a nebola zadržaná Fratellis. Mikeyho otec triumfálne roztrhne roztrúsené papiere, vyhlasuje, že majú dosť peňazí na neganie uzavretia. Ako oslavujú goónia, vidia Inferno, ktoré majú zlomené bez Grotta, plavili sa na vlastnú päsť na diaľku.

Odhodiť

Sean Astin ako Michael „Mikey“ Walsh, astmatický vodca goonies
Josh Brolin as Brandon „Značka“ Walsh, stredoškolský športovec a Mikeyho starší brat a Milder
Jeff Cohen ako Lawrence „Chunk“ Cohen, neohrabaný, živým členom Goonies a zvyčajného Fabulista
Corey Feldman ako Clark „ústa“ Devereaux, Goonie prezývaný pre jeho drzý jazyk
Jonathan Ke Huy Quan As Richard „Data“ Wang, James Bond Fanatic a Amateur Gadgeteer Goonie
Kerri Zelená ako Andrea Theresa „Andy“ Carmichael, stredná škola roztlieskavačky a láskavá značka
Martha Plimpton ako Stephanie „Stef“ Steinbrenner, Andyho najlepší priateľ
John Matuszak ako Lotney „lenivosť“ Fratelli, deformované a zneužívané, ale detský srdečný syn rodiny Fratelli
Anne Ramsey as Mama Fratelli, taliansky-narodený zločinný matriarch
Robert Davi ako Jake Fratelli, Mama Fratelliho syna a falšovateľ
Joe Pantoliano ako Francis Fratelli, Mama Fratelliho syna
Mary Ellen Tierin ako Irene Walsh, Mikey a Brand Fussy Matka
Keith Walker ako Irving Walsh, Mikey a Otec značky a kurátor v miestnom historickom múzeu
Steve Antin ako Troy Perkins, pokazený syn majiteľa krajiny Astoria Country Club
LUPE ONTIVEROS AKO ROSALITA, Mexická gazdiná Walsh
Michael Paul Chan ako pán Wang, otec údajov
Charles McDanilel ako pán Cohen, Chunkove otec
Paul Tuerpe ako šerif
George Robotham ako väzenský stráž
Režisér Richard Donner robí ostro vzhľad ako zástupca šerifa. Filmový kinematograf, Nick McLean, má tiež portrétu ako otec úst. Časť Dead FBI agent bola vykonaná Stuntman TED Grossman.

Výroba

Hlavná fotografia na Goonies začala 22. októbra 1984 a trvala päť mesiacov. Tam bolo ďalších šesť týždňov audio dabingového nahrávania. Snímací skript bol dlhý, na viac ako 120 stranách, na ktorý sa z konečnej divadelnej verzie nakoniec znížili niekoľko sekvencií. Počas fóliového dénamentu je uvedená z chobotnice, ktorá sa vzťahuje na scénu, ktorá bola vyrezaná z konečného rezu.
V dokumente tvorby Goonies, Richard Donner všimol tak ťažkosti a potešenie z práce s mnohými detskými aktérmi. Chválil ich za ich energiu a vzrušenie, ale tiež povedala, že boli tiež nepoddajcovia, keď sa spojili. V dôsledku toho mu dokumentárny dokument často ukázal koučovanie hercov a odhalila niektoré techniky, ktorý používal na vytvorenie realistických výkonov. Jeden z týchto trikov sa týkal jednou očí Willyho pirátskej lode, ktorá bola vlastne plnohodnotnou replikou pirátskej lode vytvorenej pod vedením výrobného dizajnéra J. Michaela Riva. Donner obmedzil aktérov z pohľadu na lodi, až kým nafúkli scénu, pričom sa odhaľuje ich postáv; Prvý pohľad postavami lode boli aj prvým názorom aktérov, čo prinieslo realistickejší výkon. Avšak, táto konkrétna scéna v konečnom strihu bola vlastne druhá vezme, kvôli odlievaniu, aby sa na prvý pohľad na prvý pohľad, že scéna musela byť re-shot. Neskôr sa poznamenal, že celý súbor bol vyradený po streľbe, pretože nemohli nájsť nikoho, kto to chcel.
Vo svojej knihe tam a späť, Sean Astin tvrdil, že Donner a Steven Spielberg boli „ako spolupracovníci“ na filme, keď porovnával a kontrastovali svoje štýly pri riadení scén.
Niektoré z natáčania na mieste sa uskutočnilo v Astoriu, Oregone. Interiér a exteriér starej Clastop County väzenia sú ako drží miesto Jake Fratelli na začiatku filmu. (Budova bola neskôr prevedená na Múzeum Film Oregon, ktoré otvorili 25. výročie Goonies s memorabilia z tohto a ďalších miestnych filmov.) Múzeum, kde pracuje Mikeyho otec, v skutočnosti, kapitán George Flavel House Museum. Rodinný dom Walsh je skutočný domov na východnom konci mesta. Cesta vedúca do domu bola zatvorená pre výlety v roku 2015. Scény pozdĺž pobrežia boli natočené v Oregone, ale boli značnou vzdialenosťou od Astoria. Bicykel Goonies na štátny park Ecola (v skutočnosti, viac ako 26 míľ južne od Astoria) a potom nájsť východiskové miesto mapy pomocou Haystack Rock ako sprievodca. Podzemné scény boli natočené na Warner Bros. Studios v Burbank, Kalifornia, vrátane Cavernous Set, kde Goonies nájdu one-elyed Willyho loď, ktorá bola v štádiu 16, jedným z najväčších zvukových etáp v Spojených štátoch. Záverečná scéna bola zastrelená na pláži kozej skaly v Kalifornii Kalifornia.
Film tiež označil prvý významný pohybový obraz Wes Takahashi ako Animation Supervisor pre priemyselné svetlo a mágiu.

Hudba a soundtrack

GOONIES: Original Motion Picture Soundtrack ponúka hudbu podľa Cyndi Lauper, Reo Speedwagon, náramky a ďalšie. Odlievaní členovia (okrem Kerri Green) objavili popri profesionálnych zápasov „Rowdy“ Roddy Piper a „kapitán“ Lou Albanom v 12 minúte „Goonies ‚r‘ dobré“ hudobné video. Steven Spielberg robí ostro vzhľad. Lauper má tiež ostro vo filme, ktorý vykonáva pieseň v televízii, hoci pieseň nebola dokončená až po natáčaní.
DAVE GRUSIN’S BOZPEČENSTVO 25 ROKOV. Hlavná téma, „Fratelli Chase,“ sa používa v mnohých prívesoch, ako je Innerspace a Strážiče, a bol zaznamenaný Grusin a London Symfonický orchester pre album Cinemagic. Skóre robí liberálne používanie témy Max Steiner z dobrodružstiev Don Juan.
Soundtrack Label Varèse Sarabande vydala skóre na CD v marci 2010 v limitovanej edícii 5 000 kópií. V júni 2019 opravili skóre na CD ako široké vydanie, ale s predchádzajúcimi CD štyrmi bonusovými skladbami vynechané.

Vydanie

Warner Bros. vydal film do kiná po celom Spojených štátoch 7. júna 1985.

Domáce médiá

GOONIES boli prvýkrát prepustené na VHS a BETAMAX VIDEOU v Spojených štátoch v marci 1986 a v tomto roku debutovali aj LaserDisc a CED verzie.

Warner Home Video vydala divadelnú širokouhlý širokouhlý Laserdisc 29. januára 1992. Warner Home Video vydala Goonies v širokouhlom paneli na regióne 1 DVD dňa 21. augusta 2001. Warner Home Video vydalo goonies na Blu-ray disk v októbri 2008 v Európe av novembri

2010 v Severnej Amerike.

Video je v 1080p High Definition VC-1 a sprevádzaná zvukovým truckom Dolby TrueHD.

Warner vydal film na Ultra HD Blu-ray v septembri 2020 v Severnej Amerike.

Kritická reakcia

Roger Ebert dal filmom tri hviezdičky zo štyroch a nazývaných film „hladkú zmes obvyklých zložiek z Akčných filmov Stevena Spielberg, sa špeciálne z dôvodu vysokej energetickej výkonnosti detí, ktoré majú dobrodružstvo.“ Gene Siskel of Chicago Tribune tiež udelila tri hviezdičky zo štyroch a napísal, že po tom, čo sa po neupravení „nejaký druh menšieho filmového zázraku, a“ goonies „dostane svoj konanie, pretože deti prestanú obchodovať wisecracks a dostať sa bližšie k nájdeniu Ich dlhotrvajúci pirátsky poklad, čím pomáha zachrániť svoje domy svojich rodičov. Iba potom akceptujeme ‚goonies‘ pre to, čo je to vtipné juvenile navíjacie hračky o deťoch v nebezpečných, komiksových situáciách. “ Janet Maslin of the New York Times napísal, že film „má druhu breaknecteck stimuláciu, ktorá ju udržuje rýchly, zábavný, geniálny, zábavný, a – len malý bod, zatiaľ čo film prebieha – takmer úplne bez pobytu.“ Rozmanitosť IT nazvaná „nebezpečný Disneyland Sito Film opečiatkovaný s Steven Spielberg štýl vysokej zábavy. Rovnako ako ostatné spielberg letné extravaganzas, pic je roletová dráha jazda najlepšie si vychutnať, ako to je urýchlenie. Akonáhle sa zastaví, aby zvážil posvätný stav dospievania , Je to bolestne sirupy. “ Michael Wilmington z Los Angeles Times napísal, že film „sa nič podobá tak veľa ako divoko prehnaná zábavná jazda, ten, ktorý vás drží komikly vystavením nebezpečenstvam, komicly ťa vytiahne, potom, nakoniec, s triaštvou plopom, ukladá vás na suchom pozemku, v bozme vašej rodiny. “ Paul Attanasio of Washington Post to nazval „umelový filmový film, potrubný s energiou a niekedy vtipom a úplne neinvolsing pre každého starší ako 12 rokov.“
Colin Grónsko preskúmal goonies pre bielu trpasličku # 73, a uviedol, že „goonies som nemohol vychutnať kvôli banke detí kričí a kričala celú cestu cez. Nie publikum, herci.“
Review Aggregator Rotten Tomatoes uvádza, že 76% kritikov dal film pozitívny prehľad založený na 58 hodnoteniach a 91% publikum, ktoré mu dáva pozitívny revíziu; Priemerné hodnotenie je 6.32 / 10. Kritický konsenzus: „Goonies je energetický, niekedy hlučný mix spielbergian sentiment a zábavných trikov, ktoré sa oslovia detí a nostalgických dospelých.“ Na Metacritic má hodnotenie 62 na základe 13 hodnotení, ktoré indikujú „všeobecne priaznivé recenzie“.

Box

GOONIES ROZHNUJE 9 miliónov dolárov vo svojom otvorenom víkende v U.S., druhý na grafoch za Rambo: Prvá krvná časť II.

Rodila sa 63,4 milióna dolárov v Spojených štátoch a Kanade, ktoré ju umiestnili medzi top desať najlepších grossingových filmov z roku 1985 a 60,6 milióna dolárov v zahraničí pre celosvetový hrubý 124 miliónov USD.

Ocenenia

Ramsey vyhral Saturn ocenenie za najlepšiu podporu herečky pre jej úlohu „Mama“ Fratelli.

Na 7. mládež vo filmových oceneniach (teraz známe ako mladé umelecké ocenenia), Astin’s Portrayal Mikey získal ocenenie za najlepší výkonný výkon mladým hercom v obraze.

Cohen, Feldman a Pllimpton boli tiež nominovaní na ocenenie za svoje vystúpenia v Goonies.

Samotný film bol nominovaný na najlepší obraz o dobrodružstve.

Dedičstvo

Špeciálne výročie udalosti pre film, hosťovaný mestom Astoria, vyvodili asi 10 000 až 15 000 návštevníkov.

Domov používaný pre rodinu Walsh sa stala turistickou atrakciou, ktorá sa dostala medzi 1200 a 1500 návštevníkmi denne počas leta 30. výročia.

V dôsledku toho, v auguste 2015 obyvatelia a majitelia domova, ich susedov, a mesto Astoria podnikli kroky na obmedzenie prístupu verejnosti k domovu.

Spánok

Dňa 27. apríla 2020, cez jeho YouTube kanál, Josh Gad vystrelil virtuálny odliatok znovuzrodenie cez Zoom ako prvú epizódu GAD’S „Znovuznámená od seba“, charitatívna fundraisingová úsilie počas pandémie CovId-19, pričom goonies strelili

Filantropia katastrof.

Zúčastnili sa všetky živý primárny obsadenie, s podujatím venovaným obsadeným členom, ktorí odvtedy zomreli.

Okrem obsadenia, riaditeľ Richard Donner, výrobca Steven Spielberg a spisovateľ Chris Columbus a dokonca aj Cyndi Lauper urobil vzhľad.

Dňa 5. decembra 2020, obsadenie malo ďalšie virtuálne stretnutie, tentoraz na živé čítanie plného filmového skriptu, ktorý bol vysielaný na viacerých predajniach sociálnych médií.

Znaky, ktorých pôvodné aktéri zomreli, hrali ostatní aktéri vrátane Josh Gadu ako lenivosť, Jean Smart ako Mama Fratelli a Kristen Bell ako Irene Walsh.

Cary Elwes slúžil ako rozprávač.

Udalosť získala viac ako 130 000 USD v daroch na charitu Žiadne dieťa hladní.

Video hry

DATASOFT vyrábal videohre goonies pre Commodore 64, Atari 8-bitové rodiny a Apple II v roku 1985, ktorý bol neskôr prenášaný do ZX Spectrum a Amstrad CPC podľa Goldu. Táto hra obsahuje osem obrazoviek, v ktorých hráč musel použiť dvoch členov skupiny Goonies, aby vyriešili hádanky a dosiahli výjazd, aby sa dostali do ďalšej fázy. Obrazovky boli do značnej miery inšpirované skutočnými množinami a hádankami videnými vo filme. Odkaz na vyššie uvedenú „chobotnicu“ je zahrnutá ako siedma úroveň.
V roku 1986, Japonská hra Vývojár Konmi vytvoril dve verzie Goonies pre MSX (Goonies) v Japonsku a Európe a rodinného počítača (Goonies) v Japonsku. GOONIES II boli tiež prepustené na Famoromu (a jeho medzinárodný partner, Nintendo Entertainment System). GOONIES II bol prepustený v Severnej Amerike, Európe a Austrálii, aj keď pôvodný bol jedným z hier NES vydaných ako súčasť Nintendo vs. Systémový arkádový stroj v 80. rokoch. GOONIES II majú malý s filmom. Fratellis v ňom uniesli všetky goonies (okrem Mikey, ktorého hráč sprievodcovia) a skryli ich v klietkach cez terén jaskyne, bludy a opustených budov. Ako mikey, hráč ich musí zachrániť všetky a nakoniec zadarmo morská panna s názvom Annie. Mikey bol tiež hrateľným charakterom v Konami’s 1988 FAMICOM HLAVA WAI WAI WORLD, ktorý zahŕňal úroveň goonies-themed.
Vo februári 2007 spoločnosť Chrysler’s Jeep Division sponzoroval Goonies: návrat do Astoria, online hry na báze flash, vyvinutý palivovým priemyslom. Cieľom hráča je zbierať mapové kúsky a doubloons, a potom závod fratellis na jednooká Willy’s Treasure.
Balenie úrovne Goonies pre REGO Rozmery bolo vydané 9. mája 2017. Pack obsahuje lenivosť minifigúru a konštruovateľnú pirátsku loď a kostrový orgán a odomknú bonusovú úroveň, ktorá prispôsobuje graf filmu.

Navrhované pokračovanie a úpravy

Možnosť filmového pokračovania bola potvrdená a mnohokrát zamietnutá v priebehu rokov pôvodným obsadením a posádkou. Donner povedal, že mal príbeh, ktorý sa mu páčil a Spielberg za ním, ale v roku 2004 niekoľko hercov z pôvodného odhalila, že Warner Bros, majiteľ filmu, nezistil záujem o pokračovanie. Sean Astin povedal MTV v októbri 2007, že Goonies 2 „je absolútnou istotou. Písanie je na stene, keď uvoľnia DVD v takýchto číslach.“ Donner vyjadril pochybnosti o tom, že pokračovanie sa niekedy stane, pretože mnohí herci neznamenali záujem o návrat za jeden. Corey Feldman uviedol v jeho 25. novembri 2008 Blog Post, „Nie! Neexistujú žiadne Goonies 2! Je mi to ľúto, ale to sa nestane. Kurz teraz, keď som to povedal, urobia to.“ Avšak, v júli 2010 vydanie výroby kultovej klasiky: neoprávnený príbeh Goonies DVD, Richard Donner uvádza pokračovanie Goonies je „jednoznačná vec“ a bude zahŕňať čo najviac starého obsadenia. „To sa stane,“ hovorí Donner. „Snažili sme sa niekoľko rokov.“ Dňa 5. apríla 2014, Richard Donner odhalil pokračovanie, je v dielach a dúfa, že privedie celé obsadenie. V podujatí 2020 Reunion, Spielberg uviedol „Chris, Dick a I – A Lauren [Shuler Donner] – mali veľa konverzácií o [pokračovanie]. Veľa rokov sme prišli s myšlienkou, ale potom to nie je držať vodu „.
Povesti o úpravách a postupoch v iných médiách vzlietli v roku 2007, vrátane komiksovej knihy miniseries, animovaného televízneho seriálu a hudobného prispôsobenia filmu. Corey Feldman povedal, že bol požiadaný, aby reformoval úlohu úst v animovanom seriáli, ktorá by obsahovala pôvodné postavy goonies ako dospelých a zameriavajú sa na dobrodružstvo nového súboru detí. Zdá sa, že tento projekt bol stručne v dielach pre karikatúru siete pred odložením. Zábava Týždenná v marci 2007 o potenciálnej hudobnej úprave filmu. „Steven a ja som o tom diskutoval, a je to niečo, čo som pomerne vášnivý o tom práve teraz,“ hovorí Donner. Odroda hlásená v októbri 2008, že Donner sa stretol s advokátskym advokátom Broadway John Bregliom, a je „SIVICE SIVICE SIVICE PROCESOVANÝMI SME.“ Od mája 2011 bol muzikál stále v počiatočných štádiách, ale Donner bol nádejný, že „Irrevent“ skript bude dokončený do októbra.
Dňa 12. februára 2020, Fox nariadil pilotovi pre drámu sériu zo Sarah Watsona, tvorca tučneho typu, o žene pomáha filmom, ktorí pomáhajú filmom, vytvárajú shot-for-shot remake goonies. Greg Mottola je pripojený ako režisér a ako výkonný výrobca spolu s Richardom Donnerom a jeho manželkou, Lauren Shuler Donner.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *