Obchodný obchod (Space trade)

Vesmírny obchod je medziplanetárny alebo medzihviezdny obchod.

Plány a myšlienky o tom, ako boli obchodné funkcie zverejnené futuristami a učencami od 60. rokov, hoci spisovatelia sci-fi boli predstavení takýmto obchodom niekoľko ďalších desaťročí.

Realita

Hoci existencia medzihviezdneho obchodu nie je známa, existuje niekoľko teórií vyvinutých známymi ekonómami, ako je Paul Krugman o tom, ako by sa mali obchodné výpočty a úrokové sadzby upraviť za takýchto okolností.

Pri veľmi vysokých rýchlostiach, napríklad vesmírnej stanice, ktorá cestuje pri významných rýchlostiach vzhľadom na rýchlosť svetla, bude čas dilatácie.

V roku 2004 Espen Gaarder Haug zverejnila technický výskum článku v časopise Wilmott o tom, ako sa museli byť úrokové sadzby a výpočty cenných papierov prispôsobené veľmi vysokým rýchlostiam, aby sa zabránilo arbitráži.

Publikoval podobné teórie o tom, čo nazval „Spacetime Finance“ v knihe uverejnenej v roku 2007 s názvom Deriváty Modely na modeloch.

Paul Krugman, víťaz Nobelovej pamätnej ceny v ekonomických vedách, zverejnil výskumný článok o medzihviezdnom obchode v roku 2010.

Motivátor pre kolonizáciu Marsu

Niekoľko ľudí uvažovalo o obchode v rámci solárneho systému ako jeden zo spôsobov, ktorými je kolonizácia Marsu dôležitá a môže byť samostatne dostatočná. Robert Zubrin, Lockheed Martin Astronautika, v dokumente o ekonomickej životaschopnosti kolonizujúceho Marsu, uvádza medziplanetárny obchod ako jedným spôsobom, v ktorom by sa hypotetická kolónika mohla stať bohatou, poukázal na to, že energetické vzťahy medzi obežnými dráhami Zeme, Mars, a asteroidový pás miesto Mars v oveľa lepšej pozícii pre zapojenie do akejkoľvek budúcej banskej obchodnej asteroidov ako Zem.
Jim Plaxco, v papieri, v ktorom sa predloží prípad pre kolonizáciu Mars, uvádza, že Phobos a Deimos môžu byť v dlhodobom horizonte vyvinúť fobos a deimos, z toho, že sú krátkodobé testne pre techniky ťažby asteroidov a stagingových pracovných miest na kolonizáciu samotného Marsu Kľúčové obchodné miesta v medziplanetárnom obchode, opäť kvôli ich priaznivej pozícii v rámci slnečnej sústavy.
Uvádza sa, že ak sa rôzne miesta v rámci slnečnej sústavy obývajú ľuďmi, museli by prepravovať cenné zdroje medzi rôznymi planétami, mesiacami a asteroidmi. Asteroidový pás je teoretizovaný, aby sa stal zdrojom cenných rúd, ktoré sa môžu vyvinúť do priemyselnej banskej infraštruktúry asteroidov, zatiaľ čo Zem môže vyvážiť vysoko technickú výrobu. Faktor energetickej účinnosti medziplanetárnej dopravy sa môže stať veľmi dôležitý pre odhad hospodárskej hodnoty obchodnej trasy.
John Hickman identifikoval hlavnú prekážku rozvoja vesmírneho obchodu, ako sa zúčastnili vzdialenosti, ktoré znížia všetky alebo takmer všetky obchody s výmenou nehmotného tovaru. To ohrozuje možnosť podnikania v skutočne spoločnej mene a presadzovania dlhových zmlúv, ktoré vznikli vládam.

Stavebné komerčné spaceporty

Budovanie vysoko kapacitných komerčných spaceportov si môžu vyžadovať spojenie s inými spôsobmi dopravy, ako je železnica alebo more, čo by urobilo spaceporty ďalšiu dimenziu národného hospodárstva.

Jedna analýza obchodných, technických a logistických obáv o prevádzkové spacepor, formulované vývojovým úrade SPACEPORT TECHNOLOGY NASA, je vízia spacepor.

Komerčné použitie priestoru

Hélium-3

Solárna sila založená na vesmíre

Výroba priestorov

Inštitúcie

International Institute of Space Commerce

Ďalšie čítanie

John Hickman.

„Problémy medziplanetárneho a medzihviezdneho obchodu“.

Astropolitika.

Vol.6, č. 1. (január 2008).

pp. 95-104.

Politické hospodárstvo veľmi veľkých vesmírnych projektov John Hickmanom

Bryce Walden;

Cheryl Lynn York;

Thomas L. Billings & Robert D. McGown (2001-11-30).

„“ Tak dlho, ako sme tu. „: Sekundárne ziskové generátory pre Mesiac a Mars Bases“ (PDF).

Priestor 2002 a Robotics 2002: 495. BIBCODE: 2002SPRO.CONF.495W.

Edward L. Hudgins (2002-12-01).

Priestor: Frontier voľného trhu.

Cato Institute.

ISBN 1-930865-18-X.

Joseph A. Angelo (2003-06-30).

Vesmírna technológia (SourceBooks v modernej technológii).

Stlačte Greenwood.

pp. 285. ISBN 1-57356-335-8.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *