Tichý obchod (Silent trade)

Tichý obchod, tiež nazývaný tichý výmenník, Dumb Barter („Dumb“ tu používa vo svojom starom význame „mute“) alebo depot obchodu, je metóda, ktorou obchodníci, ktorí nemôžu hovoriť každý jazyk, môžu obchodovať bez rozprávania. Skupina A zanechal obchodný tovar v prominentnej pozícii a signálu, Gong, oheň alebo bubon, napríklad, že opustili tovar. Skupina B by potom dorazila na miesto, preskúmať tovar a uložiť svoje obchodné výrobky alebo peniaze, ktoré chcú vymieňať a odstúpiť. Skupina A by sa potom vrátila a buď akceptovalo obchod tým, že tovar z skupiny B alebo zrušíte, odchádza z skupiny B na pridanie alebo zmena položiek na vytvorenie rovnakej hodnoty. Obchod končí, keď skupina A prijíma ponuku skupiny B a odstraňuje ponúknutý tovar, ktorý odchádza skupina B na odstránenie pôvodného tovaru.
Tento systém bol použitý v mnohých častiach starovekej Afriky. Tiché obchodovanie sa používalo najmä v období 500 až 1500. Prax bola tiež dobre zavedená medzi kmeňmi v Afrike v ich obchode s Indiou. COSMAS ENDERNOPLEUSTES Opisuje to praktizované v Azánii, kde úradníci z Axum obchodovali za zlato s hovädzím mäsom. Prince Henry Navigátor Portugalska zaznamenal túto prax, keď obsadil Ceutu v roku 1415.
V západnej Afrike sa zlato ťažilo južne od Sahel obchodovalo o soľ ťažil v púšti. Soľ z púšte bola potrebná ľuďmi Sahel na chuť a zachovať ich jedlo a zlato mala zjavnú hodnotu, najmä v obchodovaní s európskymi ľuďmi. Vzhľadom k tomuto obchodu, mestá rástli a rozkvitali a mali by sa rozkvitané a časti západnej Afriky sa stali obchodnými centrami. Západná Afrika produkovala veľké množstvo zlata do asi 1500 nl. Komunikácia v tomto gold-pre-soľ bola vykonaná s použitím bubnov.
Tichý obchod by mohol byť použitý z dôvodu neschopnosti hovoriť iným jazykom obchodníkov, alebo chrániť tajomstvo, odkiaľ pochádzajú cenné zlato a soľ.
Tiché barterovanie sa používa už od dávnych čias, ako napríklad Staroveké Ghana Empire. Obchodníci soli ghanských solí zanechali libry soli Nigerom a obchodníkmi zlata zanechali reálnu výšku zlata.

Postup

Na vykonanie tichého obchodu by jedna skupina obchodníkov pôjde na konkrétne miesto, nechal ich obchodný tovar a potom stiahne na diaľku. Potom zahrajte bubon, aby signalizoval ostatných obchodníkov, že sa uskutočnil tichý obchod. Druhá skupina obchodníkov by potom pristupovala a skontrolovala tovar (najčastejšie soľ alebo zlato). Ak by sa tovar stretol so súhlasom, druhá skupina by potom prevzala tovar, nechávajte svoj vlastný tovar na oplátku a odletu. Tento systém obchodovania bol použitý najmä v starovekej Ghane. Používa sa aj medzi Kushites a AKSUMITY.
Grécky historik Herodotus napísal o obchode so zlatom s Ghanou a Carthage: „Kartágínčania nám tiež hovoria, že obchodujú s rasou mužov, ktorí žijú v časti Líbya nad rámec pilierov Hercules. Pri dosahovaní tejto krajiny, vyložia svoj tovar , Usporiadajte ich naplňte pozdĺž pláže, a potom sa vráťte do svojich lodí, zdvihnite dym. Vidieť dym, domorodci zostúpia na pláž, miesto na zemi určité množstvo zlata výmenou za tovar a odísť opäť na diaľku. Kartágínčania potom prídu na breh a pozrite sa na zlato; a ak si myslia, že to predstavuje spravodlivú cenu za svoje výrobky, zbierajú ho a odchádzajú; ak na druhej strane sa zdá príliš málo, Oni idú späť na palube a čakajú, a domorodci prichádzajú a pridávajú do zlata, kým nie sú spokojní. Tam je dokonalá poctivosť na oboch stranách; Kartagínčania sa nikdy nedotýkajú zlata, až kým sa rovná hodnotám, čo ponúkajú na predaj, a domorodci Nikdy sa nedotýkajte tovaru, kým nie je zlato sk. „.

Banyan Merchants

W.S.W.

Ruschenberger, M.D., v Zanzibar v roku 1835, popisuje Banyan obchodníkov, potom cituje „EstablineCIMENTOS Ultramarinos. Tomo III. Madrid 1786“ písomne:.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *