Bootstrapping

Čo je bootstrapping?

Bootstrapping opisuje situáciu, v ktorej podnikateľ začína spoločnosť s malým kapitálom, spoliehať sa na iné peniaze ako mimo investícií.

Uvádza sa, že jednotlivec je bootstrapping, keď sa pokúšajú nájsť a vybudovať spoločnosť z osobných financií alebo prevádzkových výnosov novej spoločnosti.

Bootstrapping tiež opisuje postup použitý na výpočet výnosovej krivky nulového kupónu z trhových údajov.

  • Bootstrapping je zakladajú a prevádzkuje spoločnosť s využitím osobných financií alebo prevádzkových príjmov
  • Táto forma financovania umožňuje podnikateľovi udržiavať väčšiu kontrolu, ale môže tiež zvýšiť finančnú záťaž
  • Termín tiež odkazuje na spôsob budovania výnosovej krivky pre určité väzby
  • GOPRO bola bootpapped company, ktorá nakoniec prešla s hodnotením 3 miliardy dolárov

Porozumenie bootstrapping

Bootstrapping Spoločnosť sa vyskytuje, keď majiteľ podnikania začne spoločnosť s malým množstvom žiadnych aktív. Toto je na rozdiel od začiatku spoločnosti podľa prvého zvyšovania kapitálu prostredníctvom anjelových investorov alebo firiem rizikového kapitálu. Namiesto toho, bootstrappped zakladatelia spoliehajú na osobné úspory, potu equity, štíhle operácie, rýchly obrat zásob a peňažnú dráhu, aby sa stali úspešnými. Napríklad spoločnosť bootstrappped spoločnosť môže trvať pre svoj produkt, čím používajú finančné prostriedky vytvorené z objednávok, ktoré skutočne vybudovali a doručujú samotný produkt.
V porovnaní s používaním rizikového kapitálu môže byť bootstrapping prospešné, pretože podnikateľ je schopný zachovať kontrolu nad všetkými rozhodnutiami. Na nevýhode, táto forma financovania môže uviesť zbytočné finančné riziko pre podnikateľa. Okrem toho, bootstrapping nesmie poskytnúť dostatok investícií do spoločnosti, aby sa stal úspešným za primeranú sadzbu.
V investičnom financovaní je bootstrapping metódou, ktorý vytvára krivku spotovej frekvencie pre nulové kupónové väzby. Táto metodika sa v podstate používa na vyplnenie medzier medzi výnosmi pre cenné papiere pokladne alebo pokladničné kupónové pásky. Napríklad, keďže účty, ktoré ponúka vláda, nie sú k dispozícii pre každé časové obdobie, metóda bootstrapping sa používa na vyplnenie chýbajúcich obrázkov na odvodenie výnosovej krivky. Metóda bootstrap využíva interpoláciu na určenie výnosov pre cenné papiere pokladnice s rôznymi splatnosťou.

Príklad bootstrapping

Existuje množstvo úspešných spoločností, ktoré začali ako prevádzka bootstrapped. Napríklad platforma domácej vyhľadávacej plošiny bola zavesená so svojimi dvoma zakladateľmi, Galen Ward a Douglas Cole. Zariadenie ukončite svoju prácu v roku 2007, aby ste začali spoločnosť a presvedčila svojho partnera, aby vypadol z postgraduálnej školy, aby sa k nemu pripojili.
S dostatočnými osobnými financiami na bývanie na jeden rok, dvaja spolu-zakladatelia investovali vo výške 4 000 USD pri nákupe lacného servera, platia za poplatky za zabudovanie a udržiavanie dráhy, ktorá by mohla pokryť rôzne náklady. Spoločnosť vyrastala z osobných investícií vo výške 4 000 USD do oznámených 1 milión dolárov v príjmoch v roku 2014. Bolo tiež oznámené, že má 17 zamestnancov.
Okrem toho, bootstrappped spoločnosti, aj keď sa stávajú úspešní, sa môžu stále rozhodnúť o budúcich investíciách. V skutočnosti to je často prípad, keď úspešná spoločnosť zasiahne rastovú plošinu a využíva mimo investícií na urýchlenie jej podnikania. To bol prípad GOPRO, ktorý bol pôvodne zavedený Nick Woodman, ktorý použil svoje osobné úspory a $ 35,000 úver od svojej mamy. Woodman absolvoval investície do výšky 200 miliónov dolárov z FOXCONN 10 rokov po začatí spoločnosti. GOPRO dokončil svoju počiatočnú verejnú ponuku (IPO) s hodnotením takmer 3 miliardy USD.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *