Eos (EOS)

Čo je EOS?

EOS je blockchain-založená, decentralizovaná platforma používaná na vývoj, hostiteľa a spúšťať obchodné aplikácie alebo dapps.

EOS spustený v júni 2018 po počiatočnej ponuke mincí, ktorá zvýšila 4,1 mld. USD v Crypto pre Block.OnE, spoločnosť, ktorá vyvinula softvér Open-Source s názvom EOS.IO, ktorý sa používa na platforme.

Tokens EOS CryptCurrency sa používajú ako platobný systém v sieti.

  • EOS je platforma založená na blockchain, ktorá umožňuje vývoj obchodných aplikácií alebo dapps
  • EOS podporuje bezpečný prístup a autentifikáciu, povolenie, dátový hosting, správu používania a komunikáciu medzi dapps a internet
  • EOS.IO je architektúra systému.
  • Token EOS je kryptokíva siete
  • Jeho hlavným konkurentom je lepšia platforma Etherreum

Pochopenie EOS

EOS podporuje základné funkcie, ktoré umožňujú podnikom a jednotlivcom vytvárať aplikácie založené na blokoch takým spôsobom, ktorý je podobný webovým aplikáciám.

EOS poskytuje bezpečný prístup a autentifikáciu, povolenia, hosting dát, riadenie používania a komunikáciu medzi dapps a internet.

EOS je podporovaný webovým nástrojom Toolkit, ktorý sa zameriava na hassle-free vývoj aplikácií.

Základy eos.io a eos tokens.

EOSSYSTEM EOS sa skladá z dvoch kľúčových prvkov: softvér EOS.IO a žetóny EOS:

EOS.IO je podobný operačným systémom počítača.

Spravuje a riadi sieť EOS Blockchain.

Softvér používa blokovú architektúru pre vertikálne a horizontálne škálovanie dapps.

Token EOS je kryptokíva siete EOS.

Developer potrebuje len držať EOS mince, skôr než ich tráviť, používať sieťové zdroje a vybudovať a prevádzkovať dapps.

Držitelia tokenu, ktorí nie sú spustené žiadne aplikácie, môžu prideliť alebo prenajať svoju šírku pásma iným účastníkom, ktorí ho potrebujú.

V súčasnosti vlastní spoločnosť Block.one, EOS začal Dan Larimer, ktorý je tiež zakladateľom a tvorcom zavedených platforiem vrátane bitsshares a steem.

Ako sa EOS je iný

EOS je považovaný za priamy pretekár na Ethreeum, s ambíciami byť väčší, lepší a rýchlejší.

Zvlášť rýchlejšie: zatiaľ čo Ethreeum môže zvládnuť 15 transakcií za sekundu, EOS sa zameriava na milióny transakcií za sekundu.

Všimnite si, že ide o cieľ, nie realita.1

Vďaka veľkosti dapps ekosystém, ktorý sa každý deň zvyšuje na blockchainových sieťach, je obmedzená dostupnosť zdrojov hlavnou otázkou.

EOS.IO sa pokúša riešiť tieto problémy tým, že ponúka viac škálovateľnosti, flexibility a použiteľnosti prostredníctvom svojho jedinečného mechanizmu.

Charakteristiky EOS.IO.

EOS.IO tvrdí, že budú môcť podporiť tisíce komerčných dapps bez toho, aby zasiahli prekážky výkonu prostredníctvom jeho používania paralelného vykonávania a metodiky asynchrónnej komunikácie v sieti.

Účinnosť je ďalej posilnená samostatnými modulmi, ktoré sú zapojené do práce dapps.

Proces autentifikácie sa napríklad vykonáva oddelene od procesu vykonávania.

EOS má kľúčové funkcie použiteľnosti – vrátane webového náradia pre vývoj rozhrania, samoobslužné rozhrania, samoobslužné databázové schémy a deklaratívny systém povolení.

Všetky z nich robia úlohu developera o vytváraní a udržiavaní aplikácií jednoduchšie.

Ekonomika EOS

Nastavenie EOS nepoužíva teraz známy banský koncept používaný Bitcoin. Skôr, blokové výrobcovia vytvárajú požadovaný počet blokov a sú odmenení vytvorením nových žetónov EOS pre každý blok, ktorý produkujú.
Blok výrobcovia môžu publikovať požadovanú hodnotu na platbu a počet tokenov, ktoré vytvárajú, sa vypočíta na základe strednej hodnoty očakávanej mzdy uverejnenej všetkými blokovými výrobcami.
Ako blokujú výrobcovia, samozrejme túžba za vyššiu mzdu, táto funkcia môže byť ľahko zneužitá. Ak chcete proti tomuto, mechanizmové čiapky výrobcu oceňuje tokeny tak, aby celková ročná výlet v token dodávky neprekročila 5%. Token-držitelia, ktorí hlasujú o tejto otázke, majú právomoc hlasovať mimo blokových výrobcov, ktorí požadujú viac.
Tento mechanizmus funguje spôsobom, ktorý je komplementárny k skladovaniu EOS, pretože všetci držitelia tokenov platia za skladovanie súborov v sieti EOS prostredníctvom časti ročnej inflácie. Pokiaľ ukladajú súbor v sieti, ich žetóny EOS sa zastávajú a stratia hodnotu v miere inflácie.
Čím viac sa vyžaduje uskladnenie, tým viac blokov bude požadované od blokových tvorcov, ktorí môžu požadovať väčšiu hodnotu pre svoju prácu prostredníctvom vyššej mzdy inflácie, ktoré držitelia tokenu schvaľujú. Ak sa dopyt na skladovanie zníži, inflácia bude nižšia, čím sa znižuje strata hodnoty z uložených žetónov EOS.
EOS Tokeny sa môžu uchovávať vo viacerých peňaženkach vrátane eteratívnej peňaženky, pamiatky, a metamasku. Tokeny sa môžu obchodovať na výmene vrátane Bitfinex a Yobit.

EOS v správach

V septembri 2019 jeden z malých spoločností inštrumentárnych v počiatočnom rozvoji EOS vystúpil, že sa zameriava na iné blokovanie blokov a implementácie softvéru EOS.IO. Podľa koindeka, skutočným dôvodom bolo, že podpora veľrýb EOS – tých, ktorí majú veľké token holdings – bolo potrebné zarobiť peniaze a tie veľryby podporovali blokových výrobcov v Číne. Toto nebolo tučné pre EOS.3
Otázky riadenia
EOS čelí skepticizmu inými spôsobmi. Krátko po jeho spustení, blokoví výrobcovia zmrazili sedem účtov, ktoré usporiadali ukradnuté tokeny, ale EOS nemali žiadnu legitimizovanú autoritu. Tento pohyb ilustruje ďalšie kontroverzie okolité EOS, čo je, že chýba účinný proces riadenia.3
V júni 2019 Brock Pierce, predčasný člen Block.one tím, urobil novinky, keď navrhol, že EOS sa teraz riadi „čínskou oligarchiou“. Hoci je pravda, že väčšina blokových výrobcov je založená v Číne, obavy má viac čo súvisí s rizikami, ktoré sú centralizácia. Hlavnými sťažnosťami o súčasných blokových výrobcov sú, že nebudú uprednostniť budovanie nových dapps, ktoré pritiahnu ostatných používateľov na blockchain.3
Pokiaľ ide o riadenie, EOS má od tej doby urovnané na systéme zavedeného na splnenie hlasovania vo všetkých držiteľoch EOS, ale EOS New York povedal, že je to „jednoducho spôsob merania záujmu držiteľov.“ 3
BULIST GLOBAL
V máji 2021 Cena EOS vyšla 50% po novinách, že BLOCK.ONE vytvoril dcérsku spoločnosť s názvom BULISH GLOBAL. (Cena klesla rovnako ostro ku koncu mesiaca.) 4 BULISH Global má v úmysle vytvoriť novú blockchain-based cryptoCurrency výmenu. ProTinentní investori vo vzostupnom globálnom globálnom sú Petrom Thiel, Mike Novogratz, Alan Howard, Christian Angermans, Louis Bacon, Richard Li a inštitúcie Nomura a Galaxy Digital.

FAQ EOS CRYPTO

Čo EOS predstavuje v Crypto?

EOS je skratka pre elektro-optický systém.

EOS je decentralizovaný operačný systém založený na technológii blockchain.

Aký je účel EOS?

Systém EOS bol navrhnutý tak, aby podporoval decentralizované aplikácie, bežne nazývané dapps, na komerčnom meradle.

EOS poskytuje základné funkcie pre podniky na budovanie blokov aplikácií spôsobom, ktorý je podobný budovaniu webových aplikácií.

Môže eos ísť na 1 000 USD?

Pochybnosti.

Čoskoro v roku 2021, EOS bol medvedí s cenou 2,63 dolárov, ale cena vzrástla až na 12 dolárov do mája.6 Podobne ako všetky kryptoKrobe, EOS je volatilný.

Napriek tomu, málo peňazí vidieť cenu EOS na 1 000 USD kedykoľvek čoskoro.

Coindidia predpovedá, že cena dosiahne $ 18 až 24 dolárov do konca roku 2021, a možno 45 dolárov do roku 2022. S potenciálnym spúšťaním spolupráce na posilnenie jeho blokovej infraštruktúry a rýchlostiach transakcií, Coinpedia navrhuje, aby EOS mohol dosiahnuť až 160 dolárov za päť rokov .7

Baletinvestory si myslí, že cena EOS nebude ísť nad $ 14 do konca 2025,8 DigitalCoin vidí cenu, ktorá dosiahne približne 19 dolárov na $ 24 o 2025,9 Longforecast vidí cenu okolo $ 45 do polovice 2025.10.

Spodný riadok

Zdá sa, že existuje nejaký potenciál pre EOS ako sieť založenú na blockchain, ale je to stále v vznikajúcom štádiu.

Niekoľko pochybností odvážne tvrdenia o rýchlostiach transakcií vo výške 100 000 za sekundu, a požiadavka, aby užívatelia mali držať žetóny EOS, aby dokončili transakciu, môže odvolať odvolanie EOS.

Rovnako ako u všetkých blokov kryptocrrency, tento priestor bude naďalej fascinovať a fascinovať mnoho investorov v najbližších rokoch.

Investovanie do kryptokávania a iných počiatočných ponúk mincí („ICO“) je vysoko riskantné a špekulatívne, a tento článok nie je odporúčaním Investopédia alebo spisovateľom investovať do kryptokvárov alebo iných ICOS.

Keďže situácia každého jednotlivca je jedinečná, pred prijatím akýchkoľvek finančných rozhodnutí by sa mal vždy konzultovať kvalifikovaný odborník.

Investopédia nevytvára reprezentácie ani záruky, pokiaľ ide o presnosť alebo včasnosť informácií uvedených v tomto dokumente.

K dátumu bol tento článok napísaný, autor nevlastnil kryptokíva.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *