Zdvojnásobenie zomrie (Die-deterioration doubling)

Zdvojenie Zotrievanie Zatvorenie (DDD) je spoločná forma mincovne-urobená chyba na mnohých Spojených štátoch a kanadských minciach, ktoré vyplývajú z degradácie zomrenia, ktoré sa používajú na štrajku mincí.

Kvôli kombinácii nesprávnej prípravy a liečby zomrie, nadmerné opotrebovanie a nadmerné použitie sa zdvojnásobenie poškodenia zomrenia vyskytli na takmer každej sérii, ktorú vydala mincovňa USA v poslednom čase.

Niektoré mince sú na to náchylnejšie ako iné, vďaka rôznym faktorom, ale vyskytujú sa na väčšine sérií mincí.

Žíhajúce chyby

Počas procesu žíhania môže dôjsť dve hlavné chyby, čo má za následok menej ako dokonale zomrie. Nie je možné povedať bez nákladných a zdĺhavých testov, či sa vyskytli tieto chyby, ale povedú k výraznému slabšiemu zomieraniu a vyššej tendencii rýchlo sa zhoršujú. Prvá vec, ktorá sa môže stať, že zomrie v tomto procese, čo metalurgisti zavolajú decrubrizáciu. Decrubrizácia je výsledkom nesprávnej kombinácie kovov a chemikálií v žíhacej peci, kde sa zomierajú zjemniť. Ak nie je dostatok okolitého uhlíka v peci, oceľ sa vzdá niektorých z jeho uhlíka a stane sa mäkkou. Výsledkom je tenký povrch nedostatočného kovu, ktorého chemické zloženie bolo zmenené a je pod normou.
Ďalšia menej zjavná chyba sa môže vyskytnúť aj pri ohreve zomrie. Po vytiahnutí z žíhajúcej pece musia zomiera na 24 až 36 hodín. Zvyčajne sa podávajú olejové kúpele, ktoré ich chladli rýchlejšie, ale zomiera musia stále vychladnúť na obdobie niekoľkých hodín. Keď sa zomrie chladia, ak nie sú správne uložené alebo nie sú povolené úplne vychladnúť pred použitím, výsledkom je oveľa mäkšia matrica. Keď je matrica vystavená opätovnému stlačeniu a znova sa vytlačí, bude to mäkšie a náchylnejšie na nosenie. Ak je matrica mäkšia, pretože nebola úplne ochladená, nebude stvrdnutí na rovnaký štandard ako zomiera, ktorá dostala správnu liečbu. Nebude však výrazný rozdiel medzi dobrým zomrieť a zlým zomrieť; Zmena štruktúry matrice nie je zrejmé, kým sa nepoužíva na určitý čas.

Nadužívanie zomrie

V moderných lisoch, zomrie za minútu približne 120 mincí. Toto je veľký počet mincí vyrábaných v krátkom čase, a samozrejme, že matrica nemôže trvať večne. Avšak, proces nosenia lisovnice je urýchlený iba kovmi používanými v minciach. Nikel, jeden z hlavných kovov používaných v dnešných mincích, je pomerne tvrdý a spôsobuje opotrebovanie. Meď bola použitá po stáročia kvôli svojej kostiteľnosti a jednoduchosti, s ktorou robí mince. Avšak, to tiež nosí zomrie, keď sa používajú príliš dlho. Neznámeným príkladom je 1955 „Poormanova dvojitá zomrieť.“ Táto minca sa predáva ako náhrada za zdvojnásobil die cent, ale nie je to viac ako zomrie zhoršenie zdvojnásobenie, spôsobené opotrebovaním zomrie.
Keď je minca zasiahnutá, planchátka sa nevyhrieva. Aj keď by planchet by bol mäkšie a viac maliarnivé, navyše čas a náklady by sa ukázali ako príliš veľké pre mincovňu. PLANCHET je preto zasiahnutý pri izbovej teplote a jediná vec, ktorá robí tvar mincí, je obrovský tlak, ktorý sa používa na to, aby ho zasiahol. S kovom, ako je nikl, ktorý je ťažší ako normálny mincí, ako je striebro, zlato alebo meď, musí byť tlak väčší. Keď sa niklová minca, alebo akákoľvek minca, je zasiahnutý, kov musí „prúdiť“ do kontúr prednej a zadnej časti. Je to cez atómy kovu prúdiace do zomrie, že sú vytvorené prietokové línie. Avšak, keď kovové tečie na ostrý roh v zomrení, rovnako ako hrany mincovne alebo slov, má tendenciu hodiť detail. Nosí na matrici a malý detail sa stratí s každým štrajkom. Zháňa sa zdvojnásobenie zomrenia je najviac prevláda na dátume a mincovne, pretože tieto jemné detaily sú sami v strede poľa, a kov musí prúdiť do nich bez pomoci iných údolí v blízkosti. Keď sa kovové valí do Mintmark alebo dátum, nosí sa preč rohom zomle, a po dostatočne dlho sa objaví na minci, ako zomrieť zhoršenie zdvojnásobenia.
Okrem toho, mincovňa má prax leštenia zomrie a dlhšie. Keď zomiera začne ukázať dôkazy o opotrebení, mätový technik bude leštiť zomrieť a opätovne použiť. Avšak, matrica sa stále rýchlo zhoršuje a leštia sa nemôže vyhnúť problému opotrebovania. Takže, po mnohých tisíc mincí v rýchlom dedičstve, nosenie na matrici sa dostalo tak zlé, že sa zdá, že sa zdvojnásobí zdvojnásobenie.

Identifikácia

Zdvojenie zomrie sa zdvojnásobenie je výsledkom niekoľkých jednoduchých príčin, ale môže byť ťažké pozitívne identifikovať. Existuje množstvo rôznych funkcií, ktoré sa objavujú podobne, ale charakteristické črty každého sú ľahko identifikovať s praxou. Zdvojenie zomrie sa zdvojnásobenie je často mýli sa pre doubliet. Príčiny dvoch typov zdvojnásobenia sú odlišné, ale ich vzhľad na hotovej mince je často podobný. Zháňanie zomrie sa zdvojnásobenie objavuje najčastejšie okolo Mintmark a dátum, pretože sú sám v poli. Keď sa vyskytne v iných funkciách, ako je obraz bustov, vyzerá to skôr ako slabý štrajk ako zdvojnásobenie.
Zatvorené vyšetrenie postihnutých funkcií ukazujú, že zdvojnásobenie je mimoriadne nepravidelné. Je to preto, že mincový kov nefunguje z jedného smeru, ale prúdi a produkuje nosenie na zomrení zo všetkých strán. Neexistuje žiadny definitívny tvar, a to môže trvať niekoľko rôznych, ale podobných vystúpení. Často vyzerá ako tenká kovová polica alebo šírenie. To môže tiež urobiť nápisy sa zobrazí hustá a skrútená. Nie sú k dispozícii žiadne ostré línie, ale veci všeobecne vyzerajú nafúknuté, zväčšené, rozmazané, skrútené a poškodené. To sa líši od zdvojnásobenia náboja, pretože rozbočovač sa zdvojnásobí ako ostrý sekundárny obraz, otočený minuto z originálu. Keď sa náhodne pozerá na mincu, rozdiel nie je ľahké povedať, ale keď sa zväčšuje, rozdiel je na väčšine mincí zrejmý. Ďalším jednoduchým spôsobom, ako povedať rozbočovač zdvojnásobenie z zotrievania, je prítomnosť zárukových seríkov; Malé firmy na koncoch písmen sa javia zreteľne oddelené s prvým, zatiaľ čo sa objavujú len rozmazané a vymyté s tým druhom.

Typy zhoršení zhoršenia

Naozaj sú tu dva rôzne druhy DDD: Vnútri a vonkajšie obrúsené zomrie zdvojnásobenie.

Je to preto, že zomierajú zhoršenie zdvojnásobenia sa prejavuje dvoma rôznymi spôsobmi.

Dve triedy vyzerajú inak, a sú spôsobené opotrebovaním na dvoch rôznych miestach.

Vnútri obrúsenej zomrie zdvojnásobenie je spôsobené nosením okolo okrajov a vo vnútri skutočného detailu.

Zdá sa, že je zväčšený, nepravidelný obrys prvku prekrývajúceho pôvodný dizajnový prvok.

Vonkajší zdvojnásobenie z obrusovania je spôsobený skutočným opotrebením v oblasti matrice.

Oblasť zomrie je najvyšší bod, takže keď mätový technik leštite zomiera alebo kovový tok mincí ho opotrebováva, pole je prvá vec, ktorú treba opotrebovať.

Rozdiel je, že vonkajšie zdvojnásobenie sa neprekrýva žiadny pôvodný dizajn, ale skôr sa javí ako nepravidelná polica okolo objektu.

Numizmatický záujem

Mnohí začiatkom numizmatistov kúpiť mince myslenie, že sú veľmi cenné, ale naozaj nestojí za viac ako trochu cez tvárovú hodnotu kvôli zhoršeniu zomierania.

Táto spoločná chyba bláznivo počet ľudí, ktorí sa domnievajú, že je to oveľa vzácnejšie a cennejšie, forma zdvojnásobenia.

Ide o niekoľko mien, ako napríklad „Poorman’s Double Die“.

Jefferson Nickels a Lincoln centov, najmä vykazujú veľký počet postihnutých mincí, počas celého histórie mince.

V roku 1955 „Poorman’s Double Die“ je vlastne mimo obrúsenej zomrie zdvojnásobenie a vysoké percento mincí 1999 vykazuje túto chybu.

Kvôli veľkému počtu týchto mincí v obehu nemajú hodnotu viac ako niekoľko centov nad normálnou hodnotou.

Die však zhoršenie zdvojnásobenie môže oklamať začiatok numizmatik s vysokými nádejami objavovania novej odrody a robiť šťastie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *