Možnosť obchodovania s výmenou (Exchange-Traded Option)

Čo je to možnosť Exchange-obchodovaná?

Možnosť obchodovanej zmenou je štandardizovaná derivátová zmluva, obchodovaná na výmene, ktorá sa usadí cez clearinghouse a je zaručená

  • Možnosť obchodovanej zmenou je štandardizovaná derivátová zmluva, obchodovaná na výmene, ktorá sa usadí cez clearinghouse a je zaručená
  • Zmluvy o zmenách obchode s výmenou sú uvedené na výmene, ako napríklad výmenu možností Chicago (Cboe) a dohliada na regulátory, ako sú komisia pre cenné papiere a výmenu (SEC)
  • Kľúčovou vlastnosťou výmenných možností, ktoré priťahujú investorov, je to, že sú garantované clearinghouses, ako sú možnosti Clearing Corporation (OCC)

Pochopenie možnosti obchodovania s výmenou

Možnosť obchodovanej zmenou je štandardizovaná zmluva na kúpu (pomocou možnosti hovoru), alebo predať (pomocou možnosti put) stanovené množstvo špecifického finančného produktu, alebo predtým, vopred určený dátum pre- \ t

určená cena (cena štrajk).

Zmluvy o zmenách obchodných obchodov sú uvedené na výmene, ako je výmena možností Chicago (Cboe).

Výmeny dohliadajú regulačnými orgánmi – vrátane komisie pre cenné papiere a burzu (SEK) a komoditná futures Trading Commission (CFTC) – a je zaručená jasnými hviezdami, ako sú možnosti Clearing Corporation (OCC).

Výhody možností obchodovania s výmenou

Možnosti obchodovania s výmenou, tiež známe ako „Uvedené možnosti“, poskytujú mnoho výhod, ktoré ich odlišujú od opcií cez-the-counter (OTC). Keďže možnosti obchodovania s výmenou majú štandardizované štrajkové ceny, dátumy vypršania platnosti a výstupy (počet akcií / zmlúv podkladového majetku), priťahujú, a ubytovať, väčší počet obchodníkov. Možnosti OTC zvyčajne majú zvyčajne prispôsobené ustanovenia.
To zvýšené obchodníci s objemom poskytovaním lepšej likvidity a zníženie nákladov. Čím viac obchodníkov je pre konkrétnu zmluvu o možnostiach, tým jednoduchšie je pre záujemcov, aby identifikovali ochotné predajcovia a už sa stane užšia ponuka ponuky.
Štandardizácia možností obchodovania s výmenou tiež umožňuje, aby clearinghouses zaručuje, že kupujúci zmluvy budú môcť vykonávať svoje možnosti – a že predajcovia zmluvy budú spĺňať povinnosti, ktoré prijímajú pri predaji opcií, pretože Clearinghouse môže zodpovedať niektorým z čísla opcií zmluvných kupujúcich s niektorým z viacerých predajcov zmlúv o možnostiach. Clearinghouses to môže urobiť ľahšie, pretože podmienky zmlúv sú rovnaké, čo je zameniteľné. Táto funkcia výrazne zvyšuje odvolanie výmenných možností, pretože zmierňuje riziko, ktoré sa zúčastňujú na transakcii v týchto typoch cenných papierov.

Nevýhody možností obchodovania s výmenou

Možnosti obchodovania s výmenou majú jednu významnú nevýhodu v tom, že keďže sú štandardizované, investor ich nemôže prispôsobiť presne ich požiadavky.

Na rozdiel od možností OTC – ktoré nie sú štandardizované, ale sú dohodnuté priamo medzi kupujúcim a možnosti obchodovania s predávajúcimi nemožno prispôsobiť, aby sa zmestili konkrétne ciele kupujúceho alebo predávajúceho.

Vo väčšine prípadov však obchodníci nájdu možnosti obchodovania s výmenou poskytujú širokú škálu schodov cien a dátumy vypršania platnosti, aby splnili svoje potreby obchodovania.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *